W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Festiwal Etnograficzny Powiatu Garwolińskiego już 7 sierpnia!

Festiwal Etnograficzny - zapowiedź

Przed nami Festiwal Etnograficzny Powiatu Garwolińskiego!

Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie plenarne – Festiwal Etnograficzny Powiatu Garwolińskiego, które odbędzie się 7 sierpnia 2022 r. [niedziela] w Miętnem.

Zapraszamy wszystkich do Miętnego na spotkanie o charakterze ludowym i folkowym.
W programie m.in. koncerty folkowe, stoiska KGW, lokalne rękodzieła, bezpłatne atrakcje dla dzieci i młodzieży oraz wiele innych! Gwiazdą wieczoru będzie znany nam wszystkim zespół ZBÓJE oraz DEFIS !

Jesteśmy w czołówce!

- Ziemia garwolińska ma silnie zakorzenione tradycje ludowe. Rzeźbiarstwo, muzyka ludowa, dawne potrawy, rękodzieło – to sztandarowe elementy folkloru popularne w tej części regionu środkowej Wisły, które chcemy kultywować i promować. Na terenie powiatu jest bardzo wielu twórców ludowych. Do dnia dzisiejszego grają legendarne na Mazowszu kapele ludowe, mieszkają tu osoby, które uprawiają tradycyjne rękodzielnictwo. Bogata jest również hodowla koni. To wszystko jest fenomenem na skalę województwa mazowieckiego oraz całego kraju. Miejscowe KGW zrzeszają liczne grono członków, podejmują szereg inicjatyw w obszarze popularyzacji kultury ludowej –

                         - mówią organizatorzy. Co nas czeka?

Start wydarzenia o godz. 13.00

To niezwykle sympatyczne i rodzinne wydarzenie, które rozpocznie się już od godz. 13.00 na boisku przy ZS w Miętnem. Będziemy mogli usłyszeć  prelekcje o dawnych zwyczajach i tradycjach ludowych, występy lokalnych kapeli ludowych i folkowych, czy Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie”.  W trakcie imprezy ogłoszone zostaną wyniki konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich  „Garwolińskie najlepsze”. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w zabawie!

Atrakcje dla najmłodszych i nie tylko!

W trakcie Festiwalu będzie można obejrzeć wystawę:  „Dawna wieś” przygotowaną przez członków Stowarzyszenia Rozwoju Powiśla. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach z wycinanki. Ponadto dla dzieci przygotowaliśmy szereg atrakcji - małe miasteczko zabaw!

Grill, Stoiska KGW, lokalne rękodzieła - to wszystko już w sobotę, 7 sierpnia 2022 r. w Miętnem!

Patronaty

Festiwal Etnograficzny patronatem honorowym objęła Senator RP Maria Koc.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2022.


Konkurs kulinarny patronatem honorowym objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.

Szczegóły na plakacie!

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}