W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

82. Rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Polskie Państwo Podziemne - plakat
27 września 1939 roku – to data, którą przyjęto za początek Polskiego Państwa Podziemnego. Utworzono wówczas Służbę Zwycięstwu Polski, przekształconą w Związek Walki Zbrojnej, a następnie w Armię Krajową. Od 1998 roku 27 września obchodzimy uroczyście Dzień Polskiego Państwa Podziemnego.
 
Powiat Garwoliński, Miasto Garwolin wraz z Prezesem AK Obwodu "Gołąb" w Garwolinie Antonim Frąckiewiczem zapraszają do udziału w uroczystych obchodach 82. Rocznicy Powstania Polskiego Państwa Podziemnego już w najbliższy poniedziałek 27 września 2021r.
 
O godz. 17.30 w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych i pomordowanych żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb” Garwolin na skwerze im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
 
O godz. 19.00 zapraszamy do Dworku w Miętnem na wykład „Słynne akty Polskiego Podziemia”. Tego dnia będzie można obejrzeć w Dworku wystawę pamiątek związanych z działalnością AK na Ziemi Garwolińskiej.
 
Serdecznie zapraszamy! 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Zdjęcia (1)