W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkania autorskie w bibliotekach powiatu białostockiego

Przełom kwietnia i maja’22 w bibliotekach powiatu białostockiego upłynął pod znakiem spotkań autorskich z Grażyną Bąkiewicz i Joanną Krzyżanek.

spotkanie w bibliotece w Poświętne

Biblioteka Publiczna w Choroszczy oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnej Białostockiej gościły Grażynę Bąkiewicz – pisarkę i historyka. Na spotkaniach dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści, zawartych w książkach autorki. Dowiedziały się, dlaczego żona Mieszka nie chciała jeść, jak Polanie wysyłali sobie wiadomości sms, do czego doprowadziła moda na magię, czy piraci służyli polskiemu królowi i jak rozpoznać prawdziwego szlachcica.
         
Gminną Bibliotekę w Poświętnem i Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabłudowie - Filię Biblioteczną w Rafałówce odwiedziła Joanna Krzyżanek. Podczas warsztatów o charakterze kulinarnym dzieci poznały świat smaków i bajkowo opisanych przepisów na pyszne potrawy. Natomiast w  czasie spotkania z wesołą rodziną Wafelków poznały tajniki savoir-vivre’u. Dowiedziały się m.in. ile czekoladek wypada zjeść podczas urodzinowego przyjęcia, kto powinien pierwszy podawać rękę, jak długo można rozmawiać przez telefon i czy trzeba codziennie się myć.

Spotkania z autorkami w bibliotekach odbyły się w ramach programu „Dyskusyjne Kluby Książki w woj. podlaskim w 2022 r.” ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz projektu „PROaktywnie z książką” w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki 2022” przy współpracy z Biblioteką Publiczną Powiatu Białostockiego.
 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}