W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Projekt „Z książką w teatr”

Gminna Biblioteka Publiczna w Poświętnem realizuje projekt pn. „Z książką w teatr”, dofinasowany w ramach programu Partnerstwo dla książki. Zadanie "Z książką w teatr" to cykl wydarzeń animujących ciekawe działania kulturalne, szczególnie promujące czytanie książek.

działania GBP w Poświętnem w ramach projektu „Z książką w teatr”

Uczestnicy biorą udział w warsztatach czytelniczo-plastycznych, podczas których zdobywają wiedzę i umiejętności tworzenia lapbooków, bajek Kamishibai oraz tworzenia małych form scenicznych, takich jak teatrzyk kukiełkowy. 

Dzieci i młodzież uczestniczą w warsztatach: czytelniczych z wydawnictwem,  małych form scenicznych, Kamishibai oraz czytelniczo-plastycznych, których efektem będą lapbooki.
Został także ogłoszony konkurs rodzinny na projekt maskotki, kojarzącej się z książką lub biblioteką dla rodzin, dzięki czemu dzieci i młodzież zintegrują się z członkami rodziny, wypracują wspólny pomysł, który będzie wyróżniał się niepowtarzalnością, oryginalnością i kreatywnością. W ramach konkursu powstała maskotka, będzie pełnić rolę promocyjną biblioteki, co uatrakcyjni postrzeganie instytucji wśród społeczności lokalnej.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”
 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}