W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Interpelacja w sprawie zorganizowania spotkania Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

08.07.2022 Rafał Łada

Interpelacja

w sprawie podjęcia czynności w zakresie zwołania Komisji Bezpieczeństwa Ruchu drogowego w okolicach skrzyżowania dróg publicznych nr 1552B (droga powiatowa) z nr 106257B (droga gminna - Ruszczany Wieś) w obrębie wsi Ruszczany gmina Choroszcz, celem wypracowania rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo ruchu drogowego w okolicach danego skrzyżowania.

W związku ze zgłaszanymi przez mieszkańców problemami wsi położonych wzdłuż drogi powiatowej 1552B, wnoszę o zwołanie Komisji BRD w okolicach skrzyżowania dróg publicznych nr 1552B (droga powiatowa) z nr- 106257B (droga gminna - Ruszczany Wieś) w obrębie wsi Ruszczany gmina Choroszcz. Przy opisanym powyżej skrzyżowaniu często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych, szczególnie z udziałem uczestników ruchu drogowego spoza gminy. Szybka oraz nieuważna jazda (używając określenia mieszkańców) „obcych” zagraża nie tylko im, ale również bezpieczeństwu stałych mieszkańców. W związku z powyższym proszę jak na wstępie.

Z poważaniem
Rafał Łada

Odpowiedź

W odpowiedzi na interpelację w sprawie zorganizowania spotkania Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 1552B i drogi gminnej Nr 106257B w m. Ruszczany informuję, że wnioskowana komisja zostanie zwołana w sierpniu lub wrześniu bieżącego roku.

W chwili obecnej, w sezonie urlopowym trudne jest zebranie wszystkich członków komisji będących przedstawicielami poszczególnych instytucji.
Zaproszenie na spotkanie w/w komisji zostanie Panu przesłane odrębnym pismem.

w/z Starosty
Roman Czepe

Materiały

Treść interpelacji
RP000362022interpetacja.pdf 0.04MB
Odpowiedź
RP000362022​_odpowiedzz.pdf 0.04MB
{"register":{"columns":[]}}