W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Interpelacja w sprawie wykonania chodnika w miejscowości Uhowo na terenie Gminy Łapy w ciągu drogi powiatowej 1519B

14.02.2022 Maria Busłowska

Interpelacja

Zwracam się z prośbą o wykonanie potrzebnej dokumentacji i chodnika przy drodze powiatowej 1519B w miejscowości Uhowo na odcinku od dawnej drogi wojewódzkiej do granicy miejscowości.

Brak chodnika przy dużym natężeniu mchu, stwarza realne niebezpieczeństwo dla pieszych Natężenie mchu jest bardzo duże ponieważ jest teren przyległy do miasta Łapy.

Dodatkowo na powyższym odcinku drogi jest też bardzo duże natężenie mchu. Ważnym byłoby podjęcie działań i niezwłoczne wykonanie chodnika, który zapewni bezpieczne poruszanie po bardzo uczęszczanej drodze.

Wnioskowane inwestycje są bardzo ważne dla mieszkańców i znacząco poprawią bezpieczeństwo. Jeszcze raz uprzejmie proszę o wykonanie powyższych prac.

Z poważaniem
Radna Rady Powiatu Białostockiego Maria Busłowska

Odpowiedź

W odpowiedzi na interpelację w sprawie wykonania chodnika w miejscowości Uhowo na terenie Gminy Łapy w ciągu drogi powiatowej Nr 1519B informuję, że w dniu 27.01.2022r. w imieniu Zarządu Powiatu Białostockiego Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Białymstoku wystąpił do Burmistrza Łap z informacją, iż po zapoznaniu się z danymi dotyczącymi zagospodarowania pasa drogowego ul. Borowskiej w Uhowie, położonej w ciągu drogi powiatowej Nr 1519B, proponuje, aby chodnik dla pieszych zlokalizować po lewej stronie drogi:

  • na odcinku gdzie istnieją krawężniki - za krawężnikami; chodnik o szer. 2,Om (szer. liczona bez krawężnika i obrzeża), a w miejscu występowania przeszkody - min. l,25m,
  • na odcinku, gdzie jezdnia drogi ma szerokość 5,Om i nie jest obramowana krawężnikami - w pasie drogowym, za rowami przydrożnymi; chodnik o szer. l,5m, a w miejscu występowania przeszkody - min. l,0m.

Odpowiedź w odniesieniu do propozycji lokalizacji chodnika, jak również w sprawie współfinansowania zadania, na dziś, nie została udzielona.

Starosta
Jan Bolesław Perkowski

Materiały

Interpelacja
RP000312022​_interp.pdf 0.05MB
Odpowiedź
RP000312022​_odpowiedz.pdf 0.06MB
{"register":{"columns":[]}}