W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Interpelacja w sprawie naprawy nawierzchni ulic w Czarnej Białostockiej

21.02.2022 Jolanta Den

Interpelacja

w sprawie naprawy nawierzchni ulic w Czarnej Białostockiej

Zgodnie z moją wypowiedzią podczas sesji Rady Powiatu u dniu 18 lutego br.; zgłaszam pilną potrzebę naprawy nawierzchni dróg spowodowanej warunkami atmosferycznymi. Największe ubytki w nawierzchni dróg widoczne są w centrum miasta Czarna Białostocka tj. ulica Fabryczna (szczególnie przy przejeździe kolejowym), ulica Kościelna, ulica Piłsudskiego (przy torowisku kolejki wąskotorowej przy Targowisku).

Obecny stan dróg stanowi zagrożenie dla użytkowników dróg i stanowi istotny problem dla mieszkańców Czarnej Białostockiej.

W związku z powyższym proszę o pilną interwencję Powiatowego Zarządu Dróg oraz informację z zakresu wykonanych prac remontowych i zamieszczenie niniejszej interpelacji jak również odpowiedzi na nią na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Białymstoku.

Z poważaniem
Jolanta Den
 

Odpowiedź

W odpowiedzi na interpelację w sprawie naprawy nawierzchni ulic w Czarnej Białostockiej, informuję, że w dniach 03.01.2022 - 01.03.2022 prowadzono roboty polegające na naprawie nawierzchni ulic Fabrycznej, Kościelnej, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Świerkowej i Torowej. Łącznie na dziś na wykonanie remontu 83 m2 nawierzchni zużyto 8,3 tony masy mineralno-asfaltowej na zimno. Wbudowanie takiej ilości materiału przez Obwód Drogowo-Mostowy w Białymstoku zajęło 325,5 roboczogodzin.     

Podpisał:
Jan Bolesław Perkowski
Starosta Powiatu Białostockiego
 

Materiały

Interpelacja
RP000332022​_interpelacja.pdf 0.06MB
Odpowiedź
RP00032022​_odpowiedz.doc 0.29MB
{"register":{"columns":[]}}