W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Interpelacja w sprawie naprawy nawierzchni drogi powiatowej w miejscowości Waliły Dwór

30.06.2022 Anna Grycuk

Interpelacja

W sprawie naprawy nawierzchni drogi powiatowej w miejscowości Waliły Dwór

Zgodnie z moją wypowiedzią podczas obrad LIV Sesji Rady Powiatu u dniu 17 lutego br. i wcześniej sygnalizowanymi postulatami mieszkańców zgłaszam pilną potrzebę naprawy nawierzchni drogi powiatowej w miejscowości Waliły Dwór, wzdłuż ogrodzenia posesji rolnika pana XXX***.

Obecny stan drogi, zwłaszcza po obfitych opadach deszczu ale nie tylko, stanowi zagrożenie dla jej użytkowników. W tym miejscu tworzy się głębokie zastoisko wód opadowych, którego nie można ominąć. Wczesną wiosną było ono wielkim problemem nie tylko dla mieszkańców miejscowości Waliły Dwór, ale również wielu osób które, żeby móc bezpiecznie ominąć korek tirów na drodze krajowej Nr 65, licznie korzystały z drogi powiatowej 1437B Sofipol - Załuki - Waliły - Słuczanka. W ostatnim czasie, po opadnięciu wód, ujawniła się ogromna wyrwa w nawierzchni drogi naprzeciw wjazdu na posesję ww. rolnika, która stanowi ogromne zagrożenie dla uczestników ruchu.

W związku z powyższym proszę o pilną interwencję Powiatowego Zarządu Dróg oraz informację z zakresu wykonanych prac remontowych i zamieszczenie niniejszej interpelacji jak również odpowiedzi na nią na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Białymstoku.

Z poważaniem
Anna Grycuk

Odpowiedź

W odpowiedzi na interpelację z dnia 30.06.2022 r. w sprawie naprawy nawierzchni drogi powiatowej w miejscowości Waliły Dwór informuję, że Powiatowy Zarząd Dróg w Białystoku, będący Zarządcą dróg na terenie Powiatu Białostockiego, wystosował pismo do Dyrektora Zarządu Zlewni w Białymstoku z prośbą o interwencję w sprawie wód opadowych spływających bezpośrednio z działki o nr ew. 680/24 obręb Waliły gm. Gródek na drogę powiatową Nr 1437B. Ponadto informuję, że Powiatowy Zarząd Dróg w Białymstoku w celu zabezpieczenia drogi powiatowej Nr 1437B przed niszczeniem, wykona w niezbędnym zakresie nakładkę z betonu asfaltowego.

Starosta
Jan Bolesław Perkowski

Materiały

Treść Interpelacji
RP000342022C.pdf 0.11MB
Odpowiedź na interpelacje
RP000342022​_odpA.pdf 0.05MB
{"register":{"columns":[]}}