W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Interpelacja w sprawie bieżącego zaawansowania prac powstania ośrodka zdrowia POZ w Czarnej Białostockiej

04.11.2021 Jolanta Den

Interpelacja

w sprawie udzielenia informacji dotyczącej bieżącego zaawansowania prac powstania ośrodka zdrowia POZ przy ulicy Sienkiewicza 7 w Czarnej Białostockiej.

Proszę o udzielenie w formie pisemnej, dotyczącej bieżącego zaawansowania prac związanych z powstaniem ośrodka zdrowia POZ.

Proszę o informacje planowanego terminu uruchomienia ośrodka oraz zakres wykonanych świadczeń zdrowotnych.

Z poważaniem 
Jolanta Den

Odpowiedź

W odpowiedzi na interpelację z dnia 4 listopada 2021 r. w sprawie udzielenia informacji dotyczącej bieżącego zaawansowania prac powstania ośrodka zdrowia POZ przy ulicy Sienkiewicza 7 w Czarnej Białostockiej, informuję, iż Powiat Białostocki jako właściciel nieruchomości, na której ma powstać przychodnia, w dniu 15 czerwca 2021 r. wystąpił z wnioskiem do Urzędu Miejskiego w Czarnej Białostockiej w celu dokonania jej podziału.

Decyzją z dnia 18 października 2021 r. Burmistrz Czarnej Białostockiej zatwierdził podział nieruchomości - działki położonej w obrębie ewidencyjnym Czarna Białostocka, gm. Czarna Białostocka, pow. Białostocki, oznaczonej w ewidencji gruntów nr 1069/44 o pow. 0,2396 ha. W wyniku podziału działki dokonano również podziału budynku znajdującego się na gruncie. Podział budynku dokonano wzdłuż pionowej ściany, w celu wydzielenia odrębnej nieruchomości niezbędnej do utworzenia przychodni zdrowia. Decyzja stała się ostateczna dnia 4 listopada 202 lr.

Kolejnym etapem prac będzie modernizacja budynku oraz budowa szybu windowego, w celu dostosowania budynku do potrzeb przychodni. Szacowany koszt inwestycji to ok. 2 min zł. Zarząd Powiatu Białostockiego podejmuje wszelkie starania, by uzyskać dofinansowanie na to przedsięwzięcie, z innych źródeł publicznych. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku, po zatwierdzeniu dokumentacji projektowej. Docelowo ma powstać przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej w pełnym zakresie. Planowana jest też opieka ambulatoryjna, rehabilitacyjna, oraz poradnia ginekologiczna. 

Starosta
Jan Bolesław Perkowski

Materiały

Interpelacja
RP0003102021​_interpelacja.pdf 0.04MB
Odpowiedź
RP0003102021​_odpowiedz.pdf 0.08MB
{"register":{"columns":[]}}