W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Interpelacja w prawach naprawy drogi powiatowej oraz wycinki drzew

30.08.2021 Elżbieta Jaroszuk

Interpelacja

W sprawie:

  1. Ukończenia naprawy nawierzchni drogi powiatowej nr 151 IB, w miejscowości Dorożki.
  2. Wycinki drzew ( cięcia pielęgnacyjnego suchych gałęzi) wzdłuż drogi powiatowej 1513B od miejscowości Bogdanki do skrzyżowania z drogą nr 1483B. Ten odcinek drogi jest gęsto obsadzony drzewami (topole z mnóstwem grubych suchych konarów), które stanowią zagrożenie licznie tamtędy przejeżdżającym samochodom osobowym, autobusom szkolnym. Wycinka drzew zwiększyłaby również widoczność na skrzyżowaniu tej drogi z drogą nr 1483B. W okresie jesiennym gruba warstw opadających liści zmniejsza bezpieczeństwo jazdy, utrudniając hamowanie, a wiejący wiatr łamie uschnięte konary, które padają na jezdnie. (Interpelacja z 25 września 2019 r.)

Proszę o zamieszczenie niniejszej interpelacji, jak również odpowiedzi na nią na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Białymstoku.
 

Odpowiedź

W odpowiedzi na wniosek z dnia 30 sierpnia 2019r. w sprawie stanu technicznego jezdni drogi powiatowej nr 1511 B w m. Dorożki oraz utrzymania zieleni przydrożnej w ciągu drogi powiatowej nr 1513 B w m. Bogdanki, Powiatowy Zarząd Dróg w Białymstoku informuje, co następuje:

  • w odniesieniu do wniosku o dokończenie utwardzenia drogi powiatowej nr 1511 B w m. Dorożki o nawierzchni żwirowej informuje, że zostaną poczynione starania związane z wykonaniem poczwórnego powierzchniowego utrwalenia emulsją i grysami, na brakującym odcinku drogi powiatowej o nawierzchni żwirowej.
  • w odniesieniu do wycinki drzew (cięć pielęgnacyjnych suchych gałęzi) wzdłuż drogi powiatowej nr 1513B, tut. Zarząd Dróg prosi o sprecyzowania swoich oczekiwań, tj. czy wnosi Pani o wykonanie wycinki drzew czy o usunięcia gałęzi drzew?

Ponadto informujemy, że podczas przeprowadzonych oględzin na gruncie stwierdzono, że na wskazanym odcinku tylko część drzew (usychające lub z licznym posuszem w koronie) kwalifikuje się do wystąpienie z wnioskiem do Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny o wydanie decyzji na ich nieodpłatne usunięcie

Z Poważaniem:

Dyrektor
mgr inż. Marek Jędrzejewski

Materiały

Interpelacja
RP000382021​_intep.pdf 0.05MB
Odpowiedź
RP000382021​_odpowiedz.pdf 0.05MB
{"register":{"columns":[]}}