W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

USG

PRACOWNIA DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ USG

Kierownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej: dr n. med. Mateusz Kotecki

KONTAKT

Tel. 22 770 93 32 pon.-pt. 8.00-14.00

E-mail: usg@szpk.pl

ŚWIADCZENIA

Badania USG wykonujemy na dwóch Apartach USG:

MINDRAY DC- 8 oraz ARIETTA 65

-USG jamy brzusznej

-USG układu moczowego

-USG DOPPLER: żył i tętnic górnych i dolnych kończyn, tętnic nerkowych, tętnic szyjnych

-USG tkanek miękkich

-USG tarczycy, szyi

INFORMACJE DLA PACJENTA

Badania wykonywane są dla pacjentów skierowanych przez lekarza specjalistę ze szpitala Kolejowego w Pruszkowie.

Każdy pacjent zapisując się telefonicznie jest informowany przez sekretarkę medyczną pracującą w pracowni usg, w jaki sposób prawidłowo przygotować się do badania USG. Każdy pacjent zapisujący się osobiście, otrzymuje instrukcje w formie pisemnej. 

Przygotowanie do badania USG:

USG jamy brzusznej, tętnic nerkowych

Przed badaniem USG  jamy brzusznej należy pozostać 6 godzin na czczo tzn. Bez jedzenia. Nie wolno palić papierosów 6 godzin przed badaniem. Na badanie proszę zabrać wynik  z poprzedniego badania.

USG układu moczowego

Przed badaniem usg  układu moczowego  należy pozostać 6 godzin na czczo tzn. Bez jedzenia. Nie wolno palić papierosów 6 godzin przed badaniem. Na badanie proszę zabrać wynik  z poprzedniego badania.na 1 godzinę przed wypić  jeden litr wody niegazowanej i niesłodzonej  i do badania nie oddawać moczu

Badania usg, które nie wymagają specjalnego przygotowania (można spożywać posiłek przed badaniem):  doppler żył kończyn górnych oraz dolnych,

Tętnic szyjnych,

Tarczycy ,

Szyi,

Piersi.

 

{"register":{"columns":[]}}