W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

UROLOGIA

ODDZIAŁ UROLOGICZNY

KONTAKT

Tel. 22 770 94 24 pon.-pt. 7.30 – 14.35

urologia@szpk.pl

PERSONEL

Kierownik Oddziału - Dr n. med. Ewa Bres-Niewada

Z-ca Kierownika Oddziału - Dr hab. n. med. Bartosz Dybowski

Pielęgniarka Oddziałowa - Mgr Anna Strelczuk

Zespół Oddziału Urologicznego tworzą specjaliści
z zakresu urologii, sekretarka medyczna, personel pielęgniarski, opiekunowie medyczni, salowi i sanitariusze.

ŚWIADCZENIA

Oddział Urologiczny Szpitala Kolejowego w Pruszkowie jest nowoczesną jednostką zajmującą się diagnostyką i leczeniem wszystkich schorzeń układu moczowego i moczowo-płciowego u mężczyzn w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Doświadczenie kadry i wyposażenie Bloku Operacyjnego pozwala na przeprowadzanie złożonych zabiegów endoskopowych i laparoskopowych. Leczymy pacjentów z kamicą nerkową i moczowodową oraz z nowotworami układu moczowego, a także z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego, nietrzymaniem moczu, zatrzymaniem moczu, wodonerczem i innymi schorzeniami układu moczowo-płciowego. 

Laparoskopowo leczymy guzy nerek, raka prostaty, wodonercze, żylaki powrózka nasiennego, zwężenia moczowodów, dzięki czemu pacjenci nawet po dużych operacjach mogą opuścić szpital po 2.-3. dniach.

Zabiegi przezcewkowe wykonujemy u chorych z guzami pęcherza, kamicą pęcherza moczowego, zwężeniami cewki moczowej i rozrostem gruczołu krokowego.

Na Oddziale znajdują się sale 1-, 2-, 4-osobowe. Wszystkie są wyposażone w węzeł sanitarny i system przywoławczy. Doświadczony zespół pielęgniarski oraz ścisła współpraca z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii zapewniają bezpieczeństwo naszym pacjentom. Korzystamy z procedur profilaktyki antybiotykowej, izolacji i monitorowania zakażeń szczepami alarmowymi. W Oddziale pracuje obecnie 6 doświadczonych specjalistów urologów, większość z europejskim tytułem FEBU. Diagnostykę urologiczną oraz opiekę pooperacyjną zapewniamy w funkcjonującej przy Szpitalu Poradni Urologicznej.

CENNIK

INFORMACJE DLA PACJENTA

Mam skierowanie do Szpitala

Misją Oddziału jest świadczenie nowoczesnych usług zabiegowych bez zbędnej zwłoki. Po to, aby mogli Państwo jak najszybciej być zakwalifikowani do operacji prosimy o nadsyłanie zgłoszeń jedną z dostępnych dróg kontaktu:
e-mailowo: wysyłając wiadomość na adres: urologia.pruszkow@gmail.com
telefonicznie: kontaktując się z sekretariatem Oddziału, pod numerem 22 77 09 424

W zgłoszeniu proszę podać:
Imię i Nazwisko, numer telefonu, rozpoznanie lub wskazanie do operacji.

Lekarz Oddziału skontaktuje się z Państwem w celu ustalenia terminu wizyty w Szpitalu. Konsultacja naszego lekarza jest niezbędna zanim zostaną Państwo zapisani do leczenia w Oddziale. Podczas konsultacji określone będą ponownie wskazania do zabiegu, zaplanowane badania dodatkowe, a następnie określony zostanie termin przyjęcia do szpitala.

Termin hospitalizacji uwzględnia nie tylko kolejność zgłoszenia, ale również stopień pilności.

Co zabrać ze sobą do szpitala?

  • Dowód osobisty
  • Pełną dokumentację medyczną dotyczącą nie tylko aktualnego schorzenia ale też przebytych chorób i operacji
  • Spis przyjmowanych na stałe leków
  • Wyniki badań obrazowych (klisze, płyty CD)
  • Wyniki badań laboratoryjnych (jeśli były niedawno wykonywane)
  • RTG klatki piersiowej (jeśli był wykonywany nie wcześniej niż przed rokiem)
  • Grupę krwi (jeśli była kiedykolwiek oznaczana)
  • Piżamę i szlafrok
  • Kapcie
  • Przybory toaletowe i ręcznik
{"register":{"columns":[]}}