REHABILITACJA DZIENNA DLA DOROSŁYCH
ODDZIAŁ REHABILITACJI DZIENNEJ
KONTAKT
Sekretariat Oddziału: tel. 22 711 90 52 lub 711 90 00 wew. 402, pn.-pt. 8.00-15.35; kom.725999005
Sekretariat znajduje się na parterze budynku głównego - w części poradnianej za łącznikiem, gab. 24
E-mail: dzienny@stocer.pl
PERSONEL
Ordynator Oddziału – Lek. Anna Dubielis specjalista rehabilitacji medycznej
Oddział dysponuje bardzo dobrze wyszkoloną kadrą lekarską i fizjoterapeutyczną, pracuje na bazie Zakładu Rehabilitacji.
ŚWIADCZENIA
-
Oddział prowadzi kompleksową rehabilitację pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu, zwłaszcza z zespołami bólowymi kręgosłupa w przebiegu dyskopatii i choroby zwyrodnieniowej, zmianami zwyrodnieniowymi narządu ruchu oraz po urazach narządu ruchu leczonych operacyjnie i zachowawczo.
-
Rehabilitacja ogólnoustrojowa w Oddziale Rehabilitacji Dziennej przysługuje pacjentowi, którego stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych, a pacjent nie wymaga całodobowego nadzoru medycznego.
-
Czas trwania rehabilitacji wynosi od 3. do 6. tygodni przez 5 dni w tygodniu (z wyjątkiem sobót i niedziel), średnio po 5 zabiegów dziennie. Zajęcia odbywają się w godzinach od 8.00 do 18.00
Oddział specjalizuje się w świadczeniach takich jak:
-
kinezyterapia
-
terapia indywidualna
-
fizykoterapia
-
terapia ręki
-
krioterapia ogólnoustrojowa
-
hydroterapia
ŚWIADCZENIA KOMERCYJNE
M.in. Terapia Indiba, fala uderzeniowa, laser wysokoenergetyczny Hiro 3.0, trening Huber oraz Milon, podologia - specjalistyczne wkładki ortopedyczne
INFORMACJE DLA PACJENTA
Podstawą przyjęcia pacjenta na rehabilitację w warunkach ośrodka dziennego jest skierowanie wystawiane przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, (kod 2300) w szczególności:
- lekarzy oddziału: urazowo-ortopedycznego, chirurgicznego, neurochirurgicznego, chorób wewnętrznych, reumatologicznego, onkologicznego, ginekologicznego, rehabilitacyjnego, neurologicznego;
- lekarzy poradni: rehabilitacyjnej, urazowo-ortopedycznej, neurologicznej, reumatologicznej, onkologicznej;
- lekarza POZ: w przypadku zaostrzenia choroby przewlekłej, kwalifikacji dokonuje lekarz Oddziału Rehabilitacyjnego po badaniu pacjenta, który powinien przywieźć komplet aktualnych badań potwierdzających rozpoznanie.
Pacjent powinien zarejestrować skierowanie w Sekretariacie Oddziału.
W ustalonym dniu przyjęcia do Oddziału należy stawić się w Izbie Przyjęć "Stocer", w Szpitalu przy ul. Wierzejewskiego 12, z:
- Dowodem osobistym
- Badaniami podstawowymi (np. morfologia, OB, TSH, badanie ogólne moczu, EKG) jeżeli są w posiadaniu pacjenta oraz wynikami badań dodatkowych potwierdzającymi rozpoznanie, z powodu którego wystawiono skierowanie.
- Wynikami badań dotyczących chorób towarzyszących
Uwaga! Oddział nie zapewnia wyżywienia i zakwaterowania!
W trakcie pobytu w Oddziale pacjenci nie mogą korzystać z innych świadczeń rehabilitacyjnych oraz hospitalizacji (w tym pobytów jednodniowych) finansowanych przez NFZ.
Uprzejmie prosimy Szanownych Pacjentów, aby informowali telefonicznie lub osobiście o rezygnacji z zabiegów przynajmniej jeden dzień przed ich wykonaniem ze względu na innych oczekujących.