W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

LABORATORIUM

LABORATORIUM

KONTAKT

Tel. 22 770 93 42 całodobowo

E-mail: lab@szpk.pl

PERSONEL

Kierownik: mgr Hanna Olszewska – diagnosta laboratoryjny, specjalista Mikrobiologii Medycznej

Zastępca Kierownika: mgr Dorota Zieniuk – diagnosta laboratoryjny, specjalista Laboratoryjnej Diagnostyki Medycznej

Zespół Medycznego Laboratorium Diagnostycznego z Pracownią Mikrobiologii tworzą diagności laboratoryjni – specjaliści laboratoryjnej diagnostyki medycznej,  mikrobiologii medycznej oraz  technicy analityki medycznej i rejestratorka medyczna.

ŚWIADCZENIA

Laboratorium świadczy usługi z zakresu   diagnostyki laboratoryjnej  i mikrobiologicznej.

Badania wykonywane są:

  1. dla pacjentów hospitalizowanych,
  2. dla pacjentów Poradni Specjalistycznych
  3. dla pacjentów indywidualnych - odpłatnie (według cennika).

Laboratorium wyposażone jest w nowoczesny i wysokiej klasy zautomatyzowany sprzęt  umożliwiający wykonywanie większości badań w ciągu kilku godzin od pobrania materiału.

Wszystkie główne analizatory (biochemiczny, hematologiczny, do badań immunochemicznych) pochodzą od znanych i renomowanych producentów sprzętu do diagnostyki laboratoryjnej.

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne z Pracownią Mikrobiologii uczestniczy w zewnętrznych kontrolach jakości i posiada certyfikaty:

  • Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi.
  • POLMICRO – Ogólnopolski Sprawdzian Wiarygodności Badań w Mikrobiologii

PRACOWNIE:

1. Pracownia Biochemiczna – wyposażenie: analizator biochemiczny Integra 400 Plus (firmy Roche Diagnostics), analizator parametrów krytycznych b221 (firmy Roche Diagnostics)

2. Pracownia Hematologiczna – wyposażenie: analizator hematologiczny XN-550 (firmy Sysmex) oraz analizator XN-350 (firmy Sysmex), koagulometr Coag- XL (firmy Kselmed)

3. Pracownia Immunochemiczna – wyposażenie: analizator Cobas e411 (firmy Roche Diagnostics)

4. Pracownia Analityki Ogólnej – wyposażenie: analizator pasków do moczu Cobas u411 (firmy Roche Diagnostics)

5. Pracownia Mikrobiologiczna – wyposażenie: aparat do posiewu krwi BactAlert (firmy bioMerieux), analizator do identyfikacji i lekowrażliwości Vitek 2 Compact (firmy bioMerieux)

W Pracowni Mikrobiologii wykonujemy posiewy materiałów klinicznych w kierunku bakterii tlenowych, beztlenowych i grzybów (bez mykogramu).

Zakres badań: identyfikacja czynników etiologicznych zakażeń, ocena wrażliwości na antybiotyki i chemioterapeutyki.

6. Bank Krwi – chłodziarki do przechowywania Koncentratów Krwinek Czerwonych, zamrażarki do przechowywania Osocza oraz łaźnia wodna do rozmrażania Osocza.

7. Punkt Przyjęć Materiału w Laboratorium – wyposażony jest w Laboratoryjny System Informatyczny (firmy Marcel).

CENNIK

INFORMACJE DLA PACJENTA

Pobieranie materiału do badań od poniedziałku do piątku 7.15-13.00 (Punkt Pobrań - I piętro)

W przypadkach pilnych – pobieranie materiału do badań (Izba Przyjęć) w godzinach popołudniowych oraz w dni wolne od pracy, soboty, niedziele, święta

Przed pobraniem materiału do badań komercyjnych należy dokonać opłaty za badania przy konsoli Izby Przyjęć.

Do Pracowni Mikrobiologii przyjmowane są wyłącznie materiały już wcześniej pobrane. W Punkcie Pobrań nie ma możliwości wykonania wymazu z gardła, oka, ucha, ran itp.

Badanie w kierunku nużeńca (Demodex),  wykonujemy po uprzednim zgłoszeniu się do  laboratorium od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 13.00

Test antygenowy w kierunku Covid-19  i  grypy  wykonujemy po uprzednim zgłoszeniu się do  laboratorium od poniedziałku do soboty w godz. 8.00 – 13.00

Laboratorium wykonuje badanie Beta-HCG (potwierdzenie ciąży) – czas oczekiwania na wynik to ok. 2-3 godziny.

Pacjenci zgłaszający się na „TEST OBCIĄŻENIA GLUKOZĄ” przyjmowani są poza kolejnością od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15-8.30 (szczegółowe informacje odnośnie przygotowania do badania poniżej „Jak przygotować się do badań”).

ODBIÓR WYNIKÓW w Rejestracji Przychodni Specjalistycznej od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-18.00

Możliwość wysłania wyników na adres e-mail pacjenta lub pobranie ze strony internetowej https://kl981.elaborat.marcel.pl/

Wyniki nie są podawane telefonicznie oraz nie są wydawane osobom nieupoważnionym.

 

PRZYGOTOWANIE DO BADAŃ - INSTRUKCJE DLA PACJENTÓW

{"register":{"columns":[]}}