W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

KARDIOLOGIA

ODDZIAŁ KARDIOLOGICZNY

KONTAKT

Tel. 22 770 94 07 pon.-pt. 7.30–14.35

E-mail: kardiologia@szpk.pl

PERSONEL

Ordynator Oddziału Kardiologicznego - Lek. Tomasz Niemirka

Zastępca Ordynatora: lek. Katarzyna Knap

Pielęgniarz Koordynujący - Mgr Mateusz Wygiera

Zespół Oddziału Kardiologicznego tworzą specjaliści z zakresu kardiologii, sekretarka medyczna, personel pielęgniarski, salowi, opiekunowie medyczni i sanitariusze.

ŚWIADCZENIA

Nieinwazyjna diagnostyka i leczenie niewydolności serca, zaburzeń rytmu serca (m.in. kardiowersja elektryczna), choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętniczego. Kwalifikacja do leczenia inwazyjnego kardiologicznego, kwalifikacja do operacji kardiochirurgicznych.

Współpraca z ośrodkami wykonującymi wyżej wymienione procedury.

Diagnostyka: omdleń, przyczyn udarów, obniżenia tolerancji wysiłku, dolegliwości bólowych w kl. piersiowej, duszności, kołatań serca, a zwłaszcza diagnostyka i leczenie wtórnych przyczyn nadciśnienia tętniczego

INFORMACJE DLA PACJENTA

Przyjmujemy pacjentów w stanie nagłym z Izby Przyjęć oraz pacjentów na przyjęcia planowe ze skierowaniem do Oddziału Kardiologii (umawianie terminu hospitalizacji.)

Sposób przygotowania do udzielanych świadczeń/hospitalizacji:

Tryb przyjęcia na Oddział Kardiologiczny:

• hospitalizacja – pacjent może być przyjęty w Izbie Przyjęć w trybie nagłym, jeśli wymaga tego stan zdrowia

• hospitalizacja planowa – datę przyjęcia do szpitala należy uzgodnić z wyprzedzeniem w sekretariacie Oddziału osobiście lub telefonicznie na podstawie skierowania

• pacjentów obowiązuje kolejka oczekujących na planową hospitalizację

    W dniu przyjęcia do szpitala Pacjent powinien przynieść ze sobą całą dokumentację medyczną, w tym wyniki wcześniejszych badań oraz listę przyjmowanych leków i sposób ich dawkowania. Dzięki temu lekarz prowadzący będzie mógł szybko sprawdzić, jak wyglądał dotychczasowy przebieg leczenia. Pacjent powinien zabrać ze sobą zapas leków, które stale przyjmuje w związku z chorobą przewlekłą, która nie jest bezpośrednią przyczyną hospitalizacji. Pacjent zobowiązany jest do zabrania ubrań, przyborów toaletowych, ręcznika oraz innych potrzebnych podczas pobytu w szpitalu przedmiotów.

{"register":{"columns":[]}}