W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wniosek, informacje w sprawie węgla w preferencyjnej cenie

09.11.2022

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, informujemy o zasadach nabywania węgla w preferencyjnej cenie w Gminie Wierzbica.

Dłoń trzymająca bryły węgla na tle węgla

Prawo do zakupu węgla w cenie 2000 zł za tonę mają Mieszkańcy Gminy Wierzbica z tych gospodarstw domowych, które spełniają warunki uprawniające do dodatku węglowego. Weryfikacji tego prawa dokona Urząd Gminy Wierzbica poprzez sprawdzenie czy na dane gospodarstwo domowe wypłacono dodatek węglowy lub czy istnieje prawo do otrzymania dodatku węglowego (np. wnioski złożone lecz jeszcze nie wypłacone).

UWAGA!!! Zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 6 ww. ustawy, gospodarstwo domowe, które w sezonie grzewczym 2022-2023 kupiło już co najmniej 1,5 tony węgla w cenie niższej niż 2000 zł za tonę (na przykład internetowo w sklepie PGG, Bogdance itp.), nie ma prawa do zakupu węgla w cenie preferencyjnej w okresie do końca grudnia br.

Na uprawnione gospodarstwo domowe przypadają limity zakupów 1,5 tony do 31 grudnia 2022 roku  oraz 1,5 tony od 1 stycznia 2023 roku.

(UWAGA: na każdy okres trzeba będzie składać odrębne wnioski – pierwszy w okresie listopad-grudzień 2022 r. na 1,5 tony i drugi od stycznia 2023 r. na następne 1,5 tony – przy czym limity nie sumują się i nie przechodzą na rok następny.

ZASADY  ZAKUPU  WĘGLA  PO  PREFERENCYJNEJ  CENIE
Należy wypełnić i złożyć wniosek w Urzędzie Gminy Wierzbica pokój nr. 12, w godzinach pracy Urzędu; 730 - 1530. Wnioski będą przyjmowane w dniach od 9 listopada 2022 r do 16 listopada 2022 r. Wniosek powinien być wypełniony przez tę samą osobę, która ubiegała się o dodatek węglowy Wzór wniosku dostępny jest w siedzibie lub na stronie internetowej Urzędu.
 
KOSZTY ZAKUPU:
  • koszt zakupu węgla wyniesie 2.000 zł za tonę (3.000 zł za 1,5 tony),
  • Wpłaty za zakup węgla będą wnoszone na  wskazany rachunek bankowy, o czym Urząd Gminy Wierzbica będzie informował uprawnionych mieszkańców po weryfikacji wniosku.

 

Materiały

Wniosek o zakup preferencyjny węgla PDF
WĘGIEL​_Wniosek​_o​_zakup​_preferencyjny.pdf 0.17MB
Wniosek o zakup preferencyjny węgla DOC
WĘGIEL​_Wniosek​_o​_zakup​_preferencyjny.docx 0.05MB
{"register":{"columns":[]}}