W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Nieodpłatne poradnictwo prawne i obywatelskie

świadczone ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej

Zdjęcie przedstawia osobę z tabletem, dokumenty leżące na biurku, oraz wagę szalową

Nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie jest świadczone w 3 punktach na terenie powiatu chełmskiego, w tym w Urzędzie Gminy Wierzbica w każdy piątek w godz. 8:00 - 12:00.
 
Z porad może skorzystać każda osoba, która złoży oświadczanie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz przedsiębiorca w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej pod warunkiem, że dodatkowo złoży oświadczenie o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku.

Termin wizyty można uzgodnić:

 

Materiały

Nieodpłatna pomoc prawna
karta​_npp.pdf 0.48MB
Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie
karta​_npo.pdf 0.44MB
Nieodpłatna mediacja
karta​_mediacja.pdf 0.43MB
Pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, świadków i osób im najbliższych
karta​_pomoc​_osobom.pdf 0.44MB
Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa powiat chełmski maj 2023 rok
lista​_jednostek​_np​_maj​_2023.pdf 0.46MB
Harmonogram dyżurów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie chełmskim w 2023 r.
NPP​_2023​_harmonogram.pdf 0.13MB
{"register":{"columns":[]}}