W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uroczyste podsumowanie i wystawa prac XXII Regionalnego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego im. Stanisława Dobrowolskiego

12.07.2021

Uroczyste podsumowanie i wystawa prac XXII Regionalnego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego im. Stanisława Dobrowolskiego Wierzbica 2021

Dnia 10 lipca (sobota) o godz.13:00 w Szkole Podstawowej im. K. Górskiego w Wierzbicy odbyło się Uroczyste podsumowanie i wystawa prac XXII Regionalnego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego im. Stanisława Dobrowolskiego Wierzbica 2021

Przybyłych na uroczystość gości przywitała Wójt Gminy Wierzbica - Zdzisława Bożena Deniszczuk, dziękując przybyłym artystom za trud jaki włożyli w wykonane prace.

W dniach od 5 do 10 lipca trzynastu artystów tworzy na terenie Wierzbicy. Motyw przewodni prac to sztuka sakralna oraz piękno naszego regionu. Rzeźbiarze pracowali w amfiteatrze znajdującym się w Integracyjnym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym, zaś malarzy spotkać można było w plenerze i na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy.

W programie pleneru zaplanowano także wycieczkę artystów do wieży widokowej w m. Karczunek położonej na terenie Poleskiego Parku Narodowego oraz do Podziemi Kredowych w Chełmie.

Powstałe w ciągu tego tygodnia prace zostały zaprezentowane na uroczystym wernisażu i podsumowaniu pleneru dnia 10 lipca w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy.

Wydarzenie uświetnił występ zespołu ludowego Jarzębina.

Organizatorem pleneru był Powiat Chełmski, Wójt Gminy Wierzbica, Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzbicy.

Partnerem wydarzenia XXII Regionalnego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego im. Stanisława Dobrowolskiego 2021 w Wierzbicy jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!

 

Zdjęcia (58)