W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ogłoszenie Wójta Gminy Wierzbica o możliwości dofinansowania zadania inwestycyjnego związanego z ochroną zabytków

24.03.2023

Gmina Wierzbica ogłasza nabór wniosków do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Zainteresowane podmioty spełniające wymogi konkursu mogą aplikować poprzez formularz zgłoszeniowy do 29 marca 2023 roku.

zdjęcie przedstawia po lewej stronie fragment laptopa z dłońmi ułożonymi na klawiaturze, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Ogłoszenie

Program jest skierowany do podmiotów będących właścicielami obiektów wpisanych do rejestru zabytków, o których mowa w art. 8 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2022 r. poz. 840) lub znajdujących się w ewidencji zabytków wskazanej w art. 22 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków przeznacza się na pokrycie wydatków związanych z realizacją zadań inwestycyjnych w obszarach inwestycyjnych, o których mowa w art. 77 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Wymagany wkład własny wynosi 2 % planowanych kosztów inwestycji.

Wnioski o dofinansowanie można składać w trzech kategoriach:

  1. do 150 000 złotych,
  2. do 500 000 złotych,
  3. do 3 500 000 złotych.

Formularze zgłoszeniowe z załącznikami przyjmowane będą do dnia 29 marca 2023 roku w sekretariacie w godzinach pracy Urzędu Gminy Wierzbica.

Materiały

Ogłoszenie Wójta Gminy Wierzbica
Ogłoszenie​_Wójta​_Gminy​_Wierzbica.pdf 0.51MB
Formularz zgłoszeniowy
Formularz​_zgłoszeniowy​_.docx 0.02MB
Obowiązek informacyjny
RODO.docx 0.02MB
{"register":{"columns":[]}}