Nabór wniosków na bezpłatne badanie gleb rolniczych
22.05.2026
OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY WIERZBICA z dnia 21.05.2026 r. o naborze wniosków na bezpłatne badanie gleb rolniczych
Informuję, że zainteresowani rolnicy mogą składać wnioski do Urzędu Gminy w Wierzbicy na wykonanie badań gleb rolniczych w 2026 r. Zadanie będzie realizowane przez Okręgową Stację Chemiczno–Rolniczą w Lublinie. Na terenie Gminy Wierzbica nadzór nad prawidłową realizacją zadania będzie sprawować pracownik stacji – Pan Dariusz Krzywicki.
Zainteresowani rolnicy muszą spełniać jednocześnie poniższe warunki:
- Grunty wchodzące w skład gospodarstwa rolnego muszą być położone na terenie Gminy Wierzbica.
- Limit próbek na gospodarstwo: nie więcej niż 20 próbek z jednego gospodarstwa oraz nie więcej niż 1 próbka na 4 ha gruntu.
- Osoby zainteresowane mogą złożyć jeden wniosek nie częściej niż raz na dwa lata przez właściciela lub użytkownika gruntów.
- Zakres analityczny obejmować będzie: odczyn, zawartość fosforu, potasu i magnezu.
Wnioski należy składać do Urzędu Gminy w Wierzbicy, sekretariat pok. nr 16, do dnia 12.06.2026 r.
Zadanie realizowane jest do wyczerpania limitu próbek przewidzianych do badań w 2026 roku, według kolejności zgłoszeń. Zadanie finansowane jest ze środków budżetu gminy.
Wójt Gminy Wierzbica zastrzega sobie prawo odmowy uwzględnienia wniosku w przypadkach uzasadnionych względami organizacyjnymi lub celowością realizacji zadania.
Materiały
Wniosek o wykonanie badania gleb rolniczychWNIOSEK.pdf 0.19MB Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych petenta Urzędu Gminy w Wierzbicy