W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konkurs na najładniejszy ogródek przydomowy w Gminie Wierzbica w 2026 r.

03.06.2026

Wójt Gminy Wierzbica oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzbicy zapraszają mieszkańców do udziału w konkursie „Najładniejszy Ogródek Przydomowy w Gminie Wierzbica w 2026 r.”

rabata z róż, trawnik a w tle budynek mieszkalny

Celem konkursu jest promocja działań proekologicznych, poprawa estetyki posesji i otoczenia, zwiększanie terenów biologicznie czynnych oraz podnoszenie atrakcyjności turystycznej Gminy Wierzbica.

Kto może wziąć udział?

Do udziału zapraszamy właścicieli ogródków przydomowych położonych na terenie Gminy Wierzbica. Z każdego sołectwa do konkursu zostaną zakwalifikowane maksymalnie 3 osoby. 
O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Jak zgłosić swój ogródek?

Warunkiem uczestnictwa jest złożenie karty zgłoszenia wraz z wymaganymi zgodami.

Zgłoszenia można składać:

  • osobiście w Urzędzie Gminy Wierzbica lub w  Gminnej Bibliotece Publicznej w Wierzbicy, 
  • drogą elektroniczną na adres: ugwierzbica@uwierzbica.pl lub biblioteka@gbpwierzbica.pl   
  • listownie na adres:

Urząd Gminy Wierzbica
ul. Włodawska 1
22-150 Wierzbica

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 czerwca 2026 r.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wierzbicy oraz na stronach internetowych Gminy Wierzbica i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbicy.

Co będzie oceniane?

Komisja konkursowa zwróci szczególną uwagę na:

  • estetykę trawników oraz dobór drzew, krzewów, bylin i kwiatów, 
  • ukwiecenie i ogólne wrażenie estetyczne ogródka, 
  • kompozycję, kolorystykę i oryginalność nasadzeń, 
  • walory wiejskie, lokalne i naturalne, 
  • ład i porządek na posesji oraz w jej bezpośrednim otoczeniu, 
  • działania proekologiczne, takie jak kompostowanie odpadów organicznych czy gromadzenie wody opadowej. 

Przebieg konkursu

Oceny zgłoszonych ogródków dokona komisja konkursowa powołana przez Organizatorów. Wizytacje odbędą się do 24 czerwca 2026 r. O terminie wizyty uczestnicy zostaną poinformowani indywidualnie. Podczas wizytacji wykonana zostanie dokumentacja fotograficzna.

Nagrody

Komisja wyłoni laureatów trzech pierwszych miejsc:
I miejsce – 500 zł
II miejsce – 300 zł
III miejsce – 200 zł

Organizatorzy przewidują również możliwość przyznania dodatkowych wyróżnień.

Ogłoszenie wyników

Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się podczas „II Turnieju Sołectw”, który zostanie zorganizowany 28 czerwca 2026 r.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców Gminy Wierzbica do udziału w konkursie i zaprezentowania swoich pięknych, zadbanych oraz przyjaznych środowisku ogródków przydomowych! Czekamy na Wasze zgłoszenia.

Materiały

Regulamin - Najładniejszy ogródek przydomowy w Gminie Wierzbica w 2026 r.
Regulamin​_2026.docx 0.02MB
Karta zgłoszenia - Najładniejszy ogródek przydomowy w Gminie Wierzbica w 2026 r.
karta​_zgłoszenia​_2026.docx 0.02MB
{"register":{"columns":[]}}