W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Komunikat w sprawie szczepień przeciwko Covid-19 dla osób z Ukrainy

20.04.2022

W związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy Ministerstwo Zdrowia mając na uwadze rekomendację Zespołu ds. Szczepień Ochronnych z dnia 7 marca br. informuje, że szczepienia dla osób z Ukrainy powinny być realizowane szczepionkami dostępnymi w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19 zgodnie ze wskazaniami i schematem postępowania realizowanym w Polsce.

zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłoń w medycznej niebieskiej rękawiczce, która trzyma buteleczkę ze szczepionką i widoczną igłą ze strzykawką, po prawej stronie na beżowym tle z zarysem strzykawki napis Szczepienie

Każdy uchodźca z Ukrainy powyżej 5 roku życia, który dotychczas nie został zaszczepiony w zalecanym schemacie szczepienia przeciw COVID-19, powinien mieć możliwość szczepienia lub uzupełnienia szczepienia preparatami dostępnymi w Polsce.

Materiały

Komunikat w sprawie doprecyzowania schematów szczepień przeciwko Covid-19 dla osób z Ukrainy
Вакцинація від COVID-19 для осіб з України
{"register":{"columns":[]}}