W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Komunikat w sprawie świadczeń pieniężnych za zakwaterowanie i wyżywienie obywateli Ukrainy przebywających w domach prywatnych w związku z działaniami wojennymi

29.03.2022

Informujemy mieszkańców Gminy Wierzbica, którzy przyjęli do domów prywatnych obywateli Ukrainy, w związku z działaniami wojennymi po 24 lutego 2022 roku, że mogą do Urzędu Gminy składać wnioski o świadczenie pieniężne z tego tytułu.

Panorama gminy Wierzbica, w prawym górnym rogu herb gminy, w dolnej części ikona uściśnięte dłonie symbolizująca pomoc, napis pomoc dla Ukrainy w języku polskim i ukraińskim

Świadczenie  pieniężne przysługuje  osobom fizycznym i innym podmiotom, które w swoich nieruchomościach zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie dla uchodźców z Ukrainy, przebywających na terenie naszej gminy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa.

Świadczenie wstecz

Świadczenie przyznawane jest za okres faktycznego zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy – licząc od dnia przyjęcia do dnia złożenia wniosku – ale nie dłużej niż 60 dni. Jego wysokość to 40 zł na osobę – zarówno za dorosłą, jak i dziecko – dziennie.

Gdzie składać?

Wnioski o świadczenie pieniężne – jego wzór stanowi załącznik do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 marca 2022 r. (Dz.U. z dnia 16 marca 2022 r. poz. 608).

Wnioski można składać codziennie w godzinach pracy Urzędu Gminy tel. 825693266 pisemnie lub drogą elektroniczną, wówczas wymagany jest podpis kwalifikowany.

 

Wójt Gminy
Zdzisława Bożena Deniszczuk

Materiały

Wniosek o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy
Wniosek-o-świadczenie-pieniężne-za-zapewnienie-zakwaterowania-i-wyżywienia-obywatelom-Ukrainy.pdf 0.42MB
Karta osoby przyjętej do zakwaterowania
Karta-osoby-przyjętej-do-zakwaterowania.pdf 0.15MB
Klauzula Informacyjna
Klauzula​_Informacyjna​_zakwaterowanie​_UA.pdf 0.36MB
{"register":{"columns":[]}}