W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja w sprawie sprzedaży węgla dla mieszkańców Gminy Wierzbica po preferencyjnej cenie

30.12.2022

Dłoń trzymająca bryły węgla na tle węgla

Informujemy, iż od 2 do 13 stycznia 2023 r. przyjmowane będą wnioski na preferencyjny zakup paliwa stałego w 2023 r. Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Wierzbica pokój nr. 12, w godzinach pracy Urzędu; 7.30 – 15.30. Wniosek powinien być wypełniony przez tę samą osobę, która ubiegała się o dodatek węglowy Wzór wniosku dostępny jest w siedzibie lub na stronie internetowej Urzędu.

Prawo do zakupu węgla w cenie 2000 zł za tonę mają Mieszkańcy Gminy Wierzbica z tych gospodarstw domowych, które spełniają warunki uprawniające do dodatku węglowego. Weryfikacji tego prawa dokona Urząd Gminy Wierzbica poprzez sprawdzenie czy na dane gospodarstwo domowe wypłacono dodatek węglowy lub czy istnieje prawo do otrzymania dodatku węglowego (np. wnioski złożone lecz jeszcze nie wypłacone).

Zmiana rozporządzenia, która weszła w życie 3 grudnia 2022 r., umożliwi przeniesienie zapotrzebowania niewykorzystanego w pierwszym okresie, na następny (od 1 stycznia 2023 r.). Nowelizacja zakłada, że gdy do 31 grudnia 2022 r. nie dokonano zakupu paliwa stałego (węgla) albo dokonano zakupu paliwa stałego w ilości mniejszej niż 1 500 kg, to niewykorzystana ilość powiększa limit na drugi okres. Klienci, którzy w tym roku nie kupili węgla lub kupili go mniej, będą mogli wykorzystać cały limit w roku przyszłym.

Koszt zakupu węgla wyniesie 2.000 zł za tonę.

Materiały

Wniosek o zakup preferencyjny węgla DOC
WĘGIEL​_Wniosek​_o​_zakup​_preferencyjny.docx 0.05MB
Wniosek o zakup preferencyjny węgla PDF
WĘGIEL​_Wniosek​_o​_zakup​_preferencyjny.pdf 0.17MB
{"register":{"columns":[]}}