W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót
logo Funduszy Europejskich Program Regionalny Logotyp Rzeczpospolita Polska Logotyp Lubelskie smakuj życie kolor niebieski Logoty Unia Europejska

Informacja w sprawie rozpoczęcia montaży instalacji fotowoltaicznych w ramach projektu: „Energia odnawialna w gminie Wierzbica”

07.10.2021

Urząd Gminy Wierzbica informuje, że od dnia 11 października 2021 r. przewidziane są pierwsze montaże instalacji fotowoltaicznych na terenie naszej gminy w ramach projektu: „Energia odnawialna w gminie Wierzbica” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej 4 Energia przyjazna środowisku, Działanie 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Energia odnawialna

W związku z powyższym, osoby które do dnia dzisiejszego nie uregulowały opłaty za wybraną instalację, winny dokonać płatności najpóźniej do dnia montażu.

Prosimy również mieszkańców, aby przyśpieszyć formalności związane ze zgłoszeniem mikroinstalacji w zakładzie energetycznym o przygotowanie/odnalezienie umowy z zakładem, oraz ostatniego rachunku za energię, celem zidentyfikowania niezbędnych danych potrzebnych do zgłoszenia, tj.:

  • Moc przyłączeniowa (należy odnaleźć w umowie z zakładem energetycznym);
  • PPE - punkt poboru energii elektrycznej (dostępny na rachunku za energię);
  • Numer licznika (dostępny na rachunku za energię).

W przypadku problemów z odnalezieniem umowy, należy skontaktować się z zakładem energetycznym, celem uzyskania niezbędnych informacji.

Wszystkie te działania pozwolą sprawnie zakończyć montaż, odebrać instalację, oraz rozliczyć projekt.