W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja o ułatwieniach w budowie domów do 70 m kw.

10.05.2022

Szanowni Państwo, Ministerstw o Rozwoju i Technologii przygotowało rozwiązanie, które ułatwia budowę domów. Program #DomBezFormalności wszedł w życie z początkiem stycznia 2022 r. Wprowadza znaczące ułatwienia w budowie domów do 70 m kw. powierzchni zabudowy.

Makieta domku trzymana w dłoniach. Napis "Dom do 70 m2" i logo Polskiego Ładu.

Dzięki program owi każdy, kto ma działkę budowlaną, może wybudować na niej - w uproszczonej procedurze - dom do 70 m kw. powierzchni zabudowy w celach mieszkaniowych lub rekreacyjnych. W przypadku braku planu zagospodarowania przestrzennego warunki zabudowy wydawane są w 21 dni, a budowę można rozpocząć bezpośrednio po zgłoszeniu.

Z programu może skorzystać każdy, pod warunkiem , że inwestycja zaspokaja jego własne potrzeby mieszkaniowe lub potrzeby rekreacyjne. Nie ma znaczenia stan cywilny, status społeczny czy sytuacja rodzinna.

Budując #DomBezFormalności, można zaoszczędzić czas i pieniądze, a także zyskać samodzielność w decydowaniu. To inwestor decyduje, czy samodzielnie będzie pełnił rolę kierownika budowy, czy też zdecyduje się na powierzenie tej roli osobie z odpowiednim i uprawnieniami.

Decyzja mieszkańców gmin o skorzystaniu z programu #DomBezFormalności przełoży się na chęć zamieszkania na danym terenie, co w dalszej perspektywie oznacza szansę na rozwój gmin, miast, czy przedmieść.

Dowiedz się więcej na
www.dombezformalnosci.gov.pl

Materiały

Plakat informacyjny
Zał​_1​_plakat​_-​_domy​_do​_70​_m​_kw​_7047996​_5294190(2).pdf 5.23MB
Ulotka informacyjna
Zał​_2​_ulotka​_-​_domy​_do​_70​_m​_kw​_7047999​_5294197.pdf 9.55MB

Wideo

{"register":{"columns":[]}}