Dotacje unijne
-
02.04.2026Prowadzimy zapisy na listę rezerwową w projekcie "Jesteśmy do usług - wsparcie zdrowotne dla osób potrzebujących wsparcia z Gminy Wierzbica"!Realizacja projektu „Jesteśmy do usług – wsparcie zdrowotne dla osób potrzebujących wsparcia z Gminy Wierzbica” trwa i przynosi realne wsparcie jego uczestnikom.
-
Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Gminie WierzbicaMamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Gminy Wierzbica! W ramach realizowanego przez Gminę Wierzbica projektu pn. „Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Gminie Wierzbica” przy budynku Urzędu Gminy Wierzbica ustawiono siedmiokomorowy pojemnik do zbiórki elektroodpadów.
-
Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Gminie WierzbicaW gminie Wierzbica, w miejscowości Busówno-Kolonia (obok Gminnej Oczyszczalni Ścieków), trwa budowa nowoczesnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w ramach projektu pn. „Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Gminie Wierzbica”. Nowy PSZOK powstaje z myślą o mieszkańcach gminy i ma na celu usprawnienie systemu gospodarki odpadami oraz promowanie recyklingu i ponownego wykorzystania przedmiotów. Obiekt zostanie wyposażony m.in. w specjalistyczne kontenery, zadaszone boksy magazynowe, wiatę edukacyjną oraz pomieszczenia typu „Drugie Życie”, gdzie mieszkańcy będą mogli naprawić lub bezpłatnie przekazać dalej niepotrzebne przedmioty.
-
Nieodpłatne przekazanie sprzętu komputerowego dla szkół w ramach KPO wskaźnik C13L_laboratoria AIGmina Wierzbica w styczniu 2026 r. podpisała umowę z Ministrem Cyfryzacji w sprawie nieodpłatnego przekazania sprzętu w związku z realizowaną inwestycją w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
-
Nieodpłatne przekazania sprzętu w celu umożliwienia nauczania zdalnego w ramach projektu KPO dla szkół prowadzonych przez Gminę WierzbicaGmina Wierzbica w dniu 06.11.2025 r. podpisała kolejną umowę z Ministrem Cyfryzacji dotyczącą nieodpłatnego przekazania sprzętu do szkoły z terenu Gminy Wierzbica w ramach przedsięwzięcia „Wdrażanie inwestycji C2.2.1 Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji, wskaźnik C12L Zestawy narzędzi informatycznych na potrzeby prowadzenia lekcji zdalnych lub hybrydowych dostarczone szkołom zawodowym i instytucjom kształcenia ogólnego”
-
Nieodpłatne przekazanie sprzętu w ramach projektu KPO dla uczniów szkół prowadzonych przez Gminę WierzbicaMinisterstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej realizuje zadania finansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
-
Jesteśmy do usług – wsparcie zdrowotne dla osób potrzebujących wsparcia z Gminy Wierzbica
-
Są pierwsze umowy na realizację inwestycji w ramach zadania pn. "Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Gminie Wierzbica"Dnia 7 lipca 2025 r. Gmina Wierzbica ogłosiła postępowanie przetargowe na zadanie pn. Budowa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w gminie Wierzbica oraz dostawę wyposażenia, w ramach zadania pn. "Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Gminie Wierzbica".
-
Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Gminie WierzbicaW dniu 30 września 2024 r. Gmina Wierzbica podpisała umowę o nr FENX.01.04-IW.01-0023/23 z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Warszawie o dofinansowanie projektu pn.: „Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Gminie Wierzbica”. Dofinansowanie zostało przyznane w ramach Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, Priorytetu FENX.01. Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności, Działanie FENX.01.04 Gospodarka odpadami oraz gospodarka o obiegu zamkniętym, Typ projektu: Systemy selektywnego zbierania odpadów komunalnych uwzględniające rozwiązania dotyczące zapobiegania powstawaniu odpadów, w tym ponowne użycie.
-
Cyberbezpieczny SamorządGmina Wierzbica otrzymała 391 970,73 zł dofinansowania w ramach konkursu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Gminy Wierzbica, oraz jednostkach podległych: Ośrodku Pomocy Społecznej w Wierzbicy, Szkole Podstawowej w Wierzbicy, Szkole Podstawowej w Święcicy, Gminnym Przedszkolu w Wierzbicy oraz Żłobku Samorządowym w Wierzbicy.