W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dopłaty do wymiany dachu z azbestem 2022: jakie będą stawki i termin naboru?

15.09.2022

Już niebawem rolnicy będą mogli ubiegać się o dopłaty do wymiany pokryć dachowych zawierających azbest. Ile wyniesie wsparcie? Gdzie i kiedy będzie można złożyć wniosek?

Budynki gospodarcze pokryte azbestem

W połowie października 2022 roku ARiMR uruchomi nabór wniosków na wymianę dachu zawierającego azbest na budynkach rolniczych.  Wsparcie będzie finansowane z KPO w ramach działania A1.4.1. - Inwestycje na rzecz dywersyfikacji i skracania łańcucha dostaw produktów rolnych i spożywczych oraz budowy odporności podmiotów uczestniczących w łańcuchu.

- Uruchamiamy oczekiwane przez rolników działanie, czyli wymianę pokryć dachowych zawierających azbest. Od wielu lat funkcjonują już dopłaty do utylizacji azbestu realizowane przez samorządy, ale rolnicy zawsze mówili, że choć azbest mogą zutylizować za darmo, to jakby im dopłacono do wymiany dachu, to chętnie by z tego korzystali. Więc wychodzimy właśnie z ofertą pomocy przy wymianie dachu - mówił dziś podczas konferencji prasowej minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

 

Materiały

Pełna treść artykułu dostępna na stronie internetowej Tygodnik Poradnik Rolniczy
{"register":{"columns":[]}}