W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Blisko 10 mln złotych dla Gminy Wierzbica w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych

06.06.2022

Nabór do II edycji Programu Inwestycji Strategicznych zakończył się 11 marca br., który realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Wręczenie promesy na realizację projektu: Budowa i przebudowa dróg i parkingów na terenie Gminy Wierzbica. Na zdjęciach Wójt Gminy Wierzbica Bożena Deniszczuk, Wiceminister Sprawiedliwości Sebastian Kaleta, w tle dzieci z Gminnego Przedszkola w Wierzbicy

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów podsumowała wyniki naboru Programu Inwestycji Strategicznych realizowanego w ramach Polskiego Ładu. Prawie 50 proc. inwestycji, które otrzymają dofinansowanie, to przedsięwzięcia związane z infrastrukturą drogową. 2850 z 4989 zaakceptowanych wniosków to wnioski złożone przez gminy wiejskie.

W dniu 5 czerwca Bożena Deniszczuk Wójt Gminy Wierzbica z rąk Sebastiana Kalety Wiceministra Sprawiedliwości odebrała promesę na kwotę 9,5 mln zł na sfinansowanie projektu pn.:  Budowa i przebudowa dróg i parkingów na terenie Gminy Wierzbica.

- tutaj przywiozłem na ręce Pani Wójt taki syboliczny czek. Nasza Gmina otrzyma 9,5 miliona złotych na rozbudowę infrastruktrury drogowej i parkingów. Więc niedługo te pieniądze będą przeznaczone na kolejne inwestycje ... i mam nadzieję, że pozostałe miejscowości w naszej Gminie na koniec kadencji mojej i Pani Wójt bedą miały dostęp do komunikacji. Będziemy mogli na lata, tutaj się tym wszytskim cieszyć.  - podsumował Sebastian Kaleta Wiceminister Sprawiedliwości.

- dzięki Polskiemu Ładowi mogliśmy złożyć właśnie na to miejsce, na parkingi przy urzędzie gminy, przy Ośrodku Pomocy Społecznej mogliśmy złożyć ten wniosek. Bedzie to największa inwestycja w historii gminy i najwieksze dofinasowanie w historii gminy. – podziękowała Wójt Gminy Wierzbica Bożena Deniszczuk

Dzięki tej kwocie wykonana zostanie przebudowa i budowa dróg gminnych w m. Wierzbica-Osiedle tj. ul. Pogodna, ul. Słoneczna, ul. Szkolna, ul. Kwiatowa, ul. Polna, ul. Ogrodowa, ul. Promykowa, ul. Wapienna. Przebudowa drogi, parkingu i placu manewrowego wraz niezbędnymi robotami ziemnymi, nasadzeniem zieleni ozdobnej, oraz ustawieniem elementów małej architektury przy budynkach Urzędu Gminy Wierzbica oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Wierzbicy.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}