W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Biblioteka ma nowy katalog online

10.10.2023

5181 zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbicy dostępnych w nowym katalogu online dostępnym 24/7! Wyszukiwanie ulubionych książek nigdy nie było tak proste. Użytkownik naszej biblioteki, dzięki implementacji najnowocześniejszego systemu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wierzbicy, będzie mógł w przyszłości samodzielnie zarządzać swoim kontem: zamawiać książki w dowolnym momencie i mieć pewność, że będą one czekały na odbiór w wybranej agendzie, przedłużać okres wypożyczenia czy też otrzymywać wygodne powiadomienia o terminie zwrotu.

zdjęcie przedstawia po lewej stronie fragment laptopa z dłońmi ułożonymi na klawiaturze, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Ogłoszenie

Na tym nie koniec, bo nowy katalog pozwala też przeszukiwać ogromną 37-milionową bazę połączonych katalogów Biblioteki Narodowej i innych bibliotek, codziennie powiększaną o kolejne nowości wydawnicze.

Wraz z wdrożeniem nowego systemu Alma, Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzbicy uruchomiła równocześnie katalog dla czytelników dostępny pod adresem:

Zaznaczamy, iż katalog elektroniczny Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbicy jest w budowie, jest niepełny i w trakcie aktualizacji.

Nowy katalog posiada wiele przydatnych funkcjonalności, spośród których warto zwrócić uwagę na:

  • szybkie i intuicyjne wyszukiwanie wszystkich typów publikacji,
  • wygodne sprawdzanie dostępności zbiorów w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wierzbicy, w powiecie i w bibliotekach zlokalizowanych na terenie całej Polski,
  • zawężanie wyników wyszukiwania poprzez wygodne filtry,
  • zamawianie publikacji do wybranej biblioteki bądź jej filii,
  • możliwość otrzymywania powiadomień e-mailowych z informacją o oczekiwaniu wcześniej zamówionej publikacji na odbiór w bibliotece,
  • możliwość otrzymywania powiadomień o zbliżającym się terminie zwrotu wypożyczonych publikacji,
  • sprawdzanie statusu zamówień,
  • ustawienie powiadomień o nowych publikacjach z określonego obszaru tematycznego dostępnych w bibliotece,
  • samodzielne prolongowanie wypożyczonych publikacji,
  • zapisywanie historii wypożyczeń,
  • tworzenie spersonalizowanych bibliografii,
  • tworzenie zestawień takich jak listy książek przeczytanych lub do przeczytania czy też tagowanie publikacji wedle indywidualnych potrzeb.

Wszystko to bez wychodzenia z domu i za darmo. Nowy katalog online jest dostępny na stronie

również za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Konto czytelnika będzie dostępne dla osób posiadających aktywną kartę biblioteczną. Na dzień dzisiejszy Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzbicy nie prowadzi elektronicznych kont czytelnika, i ta usługa dla naszych czytelników nie jest dostępna.

Dzięki nowemu katalogowi zbiory regionalne są szerzej dostępne dla zainteresowanych. Biblioteka obecnie gromadzi różnorodne publikacje  ważne dla zachowania dziedzictwa piśmienniczego i kulturowego regionu.

Wszystkie koszty wdrożenia i utrzymania systemu pokrywa Biblioteka Narodowa – operator Priorytetu 1. Kierunku Interwencji 1.2. Budowa ogólnokrajowej sieci bibliotecznej poprzez zintegrowany system zarządzania zasobami bibliotek Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025”. Wdrożenie systemu Alma i katalogu online w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wierzbicy zostało zrealizowane przez Bibliotekę Narodową.

Zachęcamy do odkrywania bogactwa piśmiennictwa polskiego dostępnego w wyszukiwarce Primo w połączonych katalogach Biblioteki Narodowej, w których znajdują się również zbiory Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbicy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

logotypy

{"register":{"columns":[]}}