W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Aktualne ostrzeżenia o bieżących cyberzagrożeniach.

10.05.2022

Szanowni Państwo, Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa informuje o zwiększonej częstotliwości ataków typu DDoS, które wymierzone są w instytucje i podmioty krajowe. Może to powodować utrudnienia w dostępie do usług realizowanych za pomocą strony internetowej.

Grafika przedstawia hakera z laptopem próbującego wykraść dostęp do danych

Więcej informacji dot. ataków typu DDoS znajduje się w artykule w bazie wiedzy cyberbezpieczeństwa.

Dodatkowo, przekazujemy ostrzeżenie CSIRT NASK o kolejnej zmasowanej kampanii z wykorzystaniem złośliwego oprogramowaniu Flubot, celującej w użytkowników telefonów z systemem Android.

 Na losowe numery telefonów rozsyłane są wiadomości SMS lub MMS z fałszywym linkiem, informujące o rzekomym nagraniu na poczcie głosowej.

 Więcej informacji o kampanii cyberprzestępców znajdą Państwo na stronie CSIRT NASK  oraz w artykule w naszej bazie wiedzy.

{"register":{"columns":[]}}