W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Straż Miejska

Straż Miejska w Konstantynowie Łódzkim przypomina wszystkim właścicielom, dzierżawcom, aministratorom nieruchomości o obowiązku utrzymywania odpowiedniego stanu czystości chodnika przyległego do nieruchomości. 

W sezonie jesiennym dotyczy to zwłaszcza opadłych liści, które zalegają na chodnikach i ciągach pieszych 

Straż Miejska w Konstantynowie Łódzkim przypomina wszystkim mieszkańcom naszego miasta o obowiązkach osób utrzymujących zwierzęta domowe wynikających z regulaminu utrzymania i czystości na terenie Konstantynowa Łódzkiego wprowadzonego Uchwałą Nr VIII /55/15 Rady Miasta z dnia 23 kwietnia 2015 roku.

Straż Miejska będzie egzekwować wynikające z wymienionych zapisów obowiązki w tym obowiązek sprzatania odchodów po swoim czworonogu.

Do sprzątania nieczystości po psie można wykorzstać również jakąkolwiek torebkę czy inny rodzaj opakowania,które powinniśmy posiadać już w momencie wyjścia z psem na spacer, wtedy nie będziemy zaskoczeni sytuacją.

Przyczyńmy się aby nasze miasto było bardziej czyste a nasz spacer nie zaczynał się i kończył na psiej “kupie”.

Nie obawiajmy się zadzwonić do Straży Miejskiej z informacją, że ktoś nagminnie nie przestrzega wymienionych zasad jako właściciel psa, wszak wszyscy chcemy tego samego czystości i porządku. 

Informujemy, że w siedzibie Straży Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim / parter Urzędu Miejskiego przy ulicy Zgierskiej 2 pokój nr.01 /znajduje się urządzenie AED  czyli defibrylator do przywracania czynności życiowych, do prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Strażnicy miejscy oraz część pracowników urzędu odbyła stosowne przeszkolenie w umiejętności posługiwania się ww. urządzeniem ratującym życie.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
11.04.2023 10:56 Krystian Lechowski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Straż Miejska
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Straż Miejska 3.0 11.04.2023 11:14 Krystian Lechowski
Straż Miejska 2.0 11.04.2023 11:05 Krystian Lechowski
Straż Miejska 1.0 11.04.2023 10:56 Krystian Lechowski

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}