W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nieodpłatna pomoc prawna w 2022 roku

10.01.2022

Na terenie powiatu polkowickiego działa sześć punktów nieodpłatnej pomocy prawnej – po jednym w każdej z gmin. Ich prowadzenie powierzono organizacjom pozarządowym, wyłonionym w otwartym konkursie ofert. Ponadto, większość punktów obsługiwanych jest też przez radców prawnych i adwokatów.

grafika z informacją nieodpłatna pomoc prawna w powiecie polkowickim w 2022 roku

Wszystkie punkty mają charakter mobilny, tzn. zlokalizowane są na terenie wszystkich gmin powiatu. Wizytę można umówić:

▪      elektronicznie poprzez stronę: https://np.ms.gov.pl

▪      w formie papierowej na adres: Starostwo Powiatowe w Polkowicach ul. św. Sebastiana 1, 59-100 Polkowice

▪      elektronicznie na adres: npp@powiatpolkowicki.pl

▪      telefonicznie nr tel.: 513-061-457

 

Od początku stycznia 2022 roku nieodpłatna pomoc prawna przysługuje każdej osobie będącej w trudnej sytuacji materialnej, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów związanych z odpłatną poradą prawną. Kobiecie w ciąży taka pomoc przysługuje poza kolejnością. Świadczenie usług nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty. Z ważnych powodów dopuszcza się ustalenie innej kolejności.

Więcej informacji na temat działania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie polkowickim oraz harmonogram na 2022 rok znajduje się w zakładce Nieodpłatna pomoc prawna.

Materiały

Harmonogram punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2022 roku
Plan​_harmonogramu​_na​_2022​_rok.docx 0.02MB

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}