W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Miedziowy Szlak Rowerowy

O szlaku

30.04.2024

Miedziowy Szlak Rowerowy to autorski projekt powiatu polkowickiego, który terytorialnie obejmuje kilkanaście gmin Zagłębia Miedziowego. Dzięki realizacji przez powiat polkowicki pierwszych odcinków tego szlaku mieszkańcy mogą już bezpiecznie korzystać ze ścieżek rowerowych poruszając się do pracy, na wycieczki za miasto, czy uprawiając różne aktywności sportowe.

Logo Miedziowego Szlaku Rowerowego

Ścieżki rowerowe to dziś nieodłączny element infrastruktury miejsko-wiejskiej. Powstające w ramach Miedziowego Szlaku Rowerowego pierwsze ścieżki połączą osiem miejscowości na obszarze dwóch gmin powiatu polkowickiego. Docelowo rowerowe trakty obejmą całe Zagłębie Miedziowe, a skorzystają na nim sami mieszkańcy. Będzie to także alternatywa służąca chociażby pracownikom miedziowego holdingu w dojazdach do pracy.

 

To nowa era dla wszystkich miłośników jednośladów w regionie. Przypomnijmy, że Miedziowy Szlak Rowerowy to w sumie 19 samorządów, które podpisały list intencyjny o chęci działań na terytorium 4 powiatów. To dziesiątki kilometrów tras przebiegających przez miasteczka i wsie.

 

Oddając pierwsze kilometry ścieżek życzymy Państwu bezpiecznego użytkowania. Do zobaczenia na Miedziowym Szlaku Rowerowym !

Ścieżki rowerowe projektowane w pasie dróg powiatowych
Ścieżka od Sieroszowic do Grębocic przez Polkowice
{"register":{"columns":[{"header":"","value":"","nestedValues":[],"showInContent":false}]}}