W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Decyzja o zatwierdzeniu projektu scalenia gruntów wsi Brunów podpisana

04.08.2022

Mimo, iż scalanie gruntów to długi proces, możemy mówić już o punkcie zwrotnym i końcowym etapie scalania gruntów obrębu wsi Brunów i części wsi Żabice w gminie Chocianów. Wczoraj Starosta Polkowicki Kamil Ciupak podpisał decyzję o zatwierdzeniu projektu.To małe święto dla lokalnej społeczności.

Dokument

Dzięki temu wyniku rolnicy będą mogli efektywniej wykorzystywać swoje gospodarstwa. Zyskają także mieszkańcy poprzez uporządkowanie działek geodezyjnych o łącznej powierzchni 1 231,0155 ha, a także nowe drogi do pól i swoich posesji.

Scalanie gruntów odbywa się zawsze na wniosek mieszkańców danej miejscowości, dlatego społeczność Brunowa i Żabic wykazała się dużą determinacją i współpracą przy tym projekcie. Powiat polkowicki jest liderem procesów scaleniowych w Zagłębiu Miedziowym, co również jest zasługą dobrej współpracy z Dolnośląskim Biurem Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu.
 

Przypomnijmy, że scalanie gruntów prowadzane jest na obszarach charakteryzujących się dużym rozdrobnieniem i rozproszeniem. Przede wszystkim ma na celu zmniejszenie ilości gruntów poszczególnych gospodarstw, łącząc je w kilka większych działek. Proces ten jest jednym z podstawowych zabiegów wpływającym na kompleksową poprawę organizacji rolniczej przestrzeni produkcyjnej. Zmniejszą się także koszty transportu oraz ułatwi się proces mechanizacji upraw polowych. Sami mieszkańcy Brunowa również skorzystają, bowiem, w ramach projektu scaleniowego, przeprowadza się prace w zakresie zagospodarowania terenu.

Materiały

Decyzja o zatwierdzeniu projektu scalenia gruntów wsi Brunów
Decyzja​_ostateczna​_GG​_6620​_5​_2015.pdf 4.12MB
Decyzja o zatwierdzeniu projektu scalenia gruntów wsi Brunów
Decyzja​_ostateczna​_GG​_6620​_5​_2015.doc 0.08MB

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}