W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Uczniowie I LO posłami XXIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

UILOpXXIXsSDiM1

W dniu 1 czerwca 2023 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Turku mieli niezwykłą okazję wziąć udział w inspirującym wyjeździe. Uczniowie z klasy 1D, Paweł Marczyński
 i Kuba Macudziński, reprezentowali naszą szkołę w polskim Sejmie. Ten niezapomniany wyjazd nie tylko dostarczył im nowych doświadczeń, ale również otworzył drzwi do przyszłego liderowania. Ich obecność miała na celu zarówno umożliwienie im wyrażenia swoich opinii, jak i zainspirowanie ich do dalszego rozwoju jako przyszłych liderów. Podczas wyjazdu do Sejmu Paweł i Kuba mieli okazję uczestniczyć  w Sesji, która odbywała się w ramach obrad młodych. Przemowy jakich mogli wysłuchać na żywo, były nie tylko merytoryczne, ale również wykazały niezwykłą kreatywność i zdolność do argumentacji, co wiele nauczyło naszych uczniów. Jednak wyjazd do Sejmu to nie tylko uczestnictwo w obradach. Paweł  i Kuba mieli również okazję spotkać się z posłami i innymi ważnymi postaciami z życia politycznego. W trakcie tych rozmów, młodzi uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań, zdobywania wiedzy na temat funkcjonowania państwa  i nawiązywania wartościowych kontaktów. To cenne doświadczenie na pewno wpłynie na rozwój ich świadomości politycznej i umiejętności przywódczych. Wyjazd uczniów I LO w Turku do Sejmu był dla nich nie tylko wyjątkową przygodą, ale również krokiem na drodze do liderowania. Obcowanie z innymi młodymi ludźmi o podobnych pasjach i celach pozwoliło Pawłowi i Kubie poszerzyć horyzonty i zyskać nowe perspektywy. Ta inspirująca wizyta na pewno będzie miała długotrwały wpływ na ich życie i motywację do działania. Ich udział w wyjeździe do Sejmu stanowi inspirację dla innych uczniów I LO w Turku, zachęcając ich do działania i kształtowania lepszej przyszłości. To dowód na to, że młodzi ludzie mają potencjał i głos, który jest ważny dla naszego społeczeństwa.

Opiekę nad całością projektu edukacyjnego sprawowała pani Iwona Rosiak

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}