W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Spływ kajakowy klasy 3e

Skk3e1

W dniu 14 czerwca 2023 r. klasa 3e wyruszyła autokarem do Księżych Młynów po kajakową przygodę. Chwila postoju na zaporze (Jeziorsko) z mini wykładem 
pana Witolda Wojciechowskiego i po paru minutach dojeżdżamy do Księżych Młynów, gdzie czeka już zaprzyjaźniona firma organizująca spływy kajakowe. Pobrany sprzęt (wiosła, kapoki) i instruktaż przeprowadzony przez doświadczonego kajakarza jakim jest p. W. Wojciechowski. Jest on  również autorem dokumentacji fotograficznej spływu.
Wodowanie kajaków i….
„Ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal
Gdy szumi, szumi woda i płynie w siną dal…”
Około 15 kilometrowa trasa obfituje w wiele niespodzianek. Można obserwować dziką przyrodę, kaczki ze stadkiem kaczątek, fantastycznie pozował do fotki orzeł bielik, przepływaliśmy przez rezerwat czapli siwej, ale te piękne ptaki nie bardzo chciały się z nami spotkać.
Trochę zabaw kajakarskich np. tratwa, sprawdzenie czy to załoga steruje kajakiem, czy może kajak załogą :D pokonywanie drobnych przeszkód...
Lekki deszczyk na początku spływu nie popsuł humorów.
Po ok. 3 godzinach dopływamy w okolice mostu w Uniejowie, gdzie kończymy przygodę z kajakami.
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali nasi nauczyciele: Witold Wojciechowski, Błażej Maleta i Maciej Gajdecki.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}