W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Spotkanie z podróżnikiem

Szp1

W dniu 5 czerwca 2023 r. gościł w naszej szkole Emil Witt – młody podróżnik, który od 10 lat eksploruje amazońską puszczę. Pierwszą wyprawę zorganizował samodzielnie w wieku 18 lat – kiedy to wybrał się na dwa miesiące do brazylijskich lasów deszczowych. Od tamtego czasu organizuje wyprawy jako przewodnik do peruwiańskich Andów i Amazonii,  publikuje reportaże w czasopismach turystycznych, udziela wywiadów, odwiedza placówki kultury i szkoły. 
Podczas spotkania z młodzieżą, autor prezentował własne fotografie i krótkie filmy z podróży po Amazonii, opowiadał  o swoich najciekawszych  przygodach, z których można było się dowiedzieć, jak żyją plemiona indiańskie. Co oznacza tzw. maniana ( jutro)? Czy w puszczy są drogi lądowe? Skąd się bierze czekolada ? Na te i inne pytania odpowiedział nasz Gość. 

Aby poznać bliżej Emila Witta warto zawędrować na jego stronę internetową
emil-witt.com oraz kanał youtube Emil Witt Music. 
 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}