W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Podpisanie umowy w ramach realizacji zadania

W dniu 30.08.2021r. w Urzędzie Gminy w Wietrzychowicach  zostały podpisane umowy na realizacje zadania pn: Wzbogacenie oferty spędzania wolnego czasu poprzez budowę i wyznaczenie szlaków rowerowych wraz z nowymi obiektami infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w gminie Wietrzychowice. Inwestycja realizowana  jest w ramach poddziałania 19.2 „ Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020 , tytuł operacji: Wzbogacenie oferty spędzania wolnego czasu poprzez budowę i wyznaczenie szlaków rowerowych wraz z nowymi obiektami infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w gminie Wietrzychowice. Wysokość dofinansowania  to 63%. Zadanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza część dotyczy realizacji zadania w miejscowości Miechowice Małe, druga część w miejscowości Nowopole i Demblin.

W ramach inwestycji w Miechowicach Małych zostanie wybudowana wiata z grillem, plac wokół wiaty zostanie wyłożony  kostka brukową, zostanie wykonana także ścieżka rowerowa z asfaltu oraz trasa rowerowa „Szlak szmaragdowy” o łącznej długości 6,40 km. Całkowita wartość zadania dla tej części wynosi: 456 652,42 zł brutto. W ramach inwestycji w miejscowości Nowopole i Demblin  zostaną  wybudowane dwie wiaty wraz z wyłożeniem powierzchni pod nimi kostka brukową , w miejscowości Nowopole, zostanie  wykonana także ścieżka  rowerowa z asfaltu oraz trasa rowerowa „Błękitny szlak” o łącznej długości 8,90 km. Całkowita wartość zadania dla tej części wynosi: 170 969,54 zł brutto. Wykonawcą dla obu części zadania jest Firma Handlowo – Usługowa EL –BUD Leszek Wójcik z Borzęcina. Planowany termin zakończenia inwestycji to 29.10.2021r.

Link do mapy z trasami rowerowymi

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}