W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Nieodpłatna pomoc prawna

Darmowa pomoc prawna w Gminie Wietrzychowice realizowana jest na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej

Darmowa pomoc prawna

Gdzie się zgłosić aby uzyskać darmową pomoc prawną

Nie obowiązuje właściwość terytorialna według miejsca zamieszkania, każdy uprawiony mieszkaniec może uzyskać pomoc prawną w dowolnym wybranym przez siebie punkcie w Powiecie Tarnowskim. Wykaz wszystkich dyżurów oraz szczegółowe informacjie na temat funkcjonowania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Tarnowskim znajdują się na stronie poradyprawne.powiat.tarnow.pl

W Urzędzie Gminy Wietrzychowice (adres: 33-270 Wietrzychowice 19 - 2 piętro pok. nr 24) dyżury prawnika odbywają się w dniach:

  • poniedziałek godz. 800-1200
  • czwartek godz. 800 - 1200

Komu przysługuje darmowa pomoc prawna

Pomoc prawna przysługuje osobie, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku. Oświadczenie nie jest weryfikowane pod względem dochodów i wypełnia się go u osoby, która udziela pomocy prawnej.

Jak umówic sie na wizytę

Aby skorzystać z pomocy prawnej należy najpierw umówić się telefonicznie pod numerem telefonu +48 14 688 33 27 lub +48 571 356 913 (w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Tarnowie) lub dzwoniąc do Urzędu Gminy Wietrzychowice w godzinach jego pracy na numer telefonu +48 14 641 80 45.

Od dn. 1 lipca br. wszystkie punkty porad prawnych będą pracować wyłącznie stacjonarnie bez udzielania teleporad (za wyjątkiem przepisów art. 8 ust. 8, gdzie udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej poza punktem albo za pośrednictwem środków komunikowania się na odległość przysługuje jedynie osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową oraz osobom doświadczającym trudności w komunikowaniu się, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się).

Istnieje również możliwość rejestracji internetowej pod adresem https://zapisy-np.ms.gov.pl/małopolskie/tarnowski.

Ważna informacja

W przypadku stwierdzenia, że przedstawiony przez osobę uprawnioną problem nie może być rozwiązany w całości albo części poprzez udzielenie nieodpłatnej pomocy prawnej, w szczególności stwierdzenia, że problem nie ma wyłącznie charakteru prawnego, adwokat lub radca prawny informuję osobę uprawnioną o możliwościach uzyskania innej stosownej pomocy w jednostkach nieodpłatnego poradnictwa. Mieszkańcy Powiatu Tarnowskiego mogą się z nią zapoznać na stronie https://poradyprawne.powiat.tarnow.pl

Materiały

Oświadczenie o braku możliwości poniesienia kosztów
Oświadczenie​_o​_braku​_możliwości​_poniesienia​_kosztów.docx 0.02MB
Informacja dotyczaca przetwarzania danych osobowych
Informacja​_dotyczaca​_przetwarzania​_danych​_osobowych.docx 0.03MB

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}