W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wsparcie dla obywateli polskich, którzy przyjęli uchodźców z Ukrainy

żółto niebieskie tło po lewej stronie u góry herb Gminy Somianka czarny sum w kształcie litery S, na niebieskim tle, nad nim pół słońca w kolorze żółtym

Od 28 marca rozpocznie się przyjmowane wniosków o wsparcie finansowe dla rodzin polskich, które udzielają pomocy ofiarom wojny na Ukrainie.

Kto? Obywatele polscy, którzy zapewniają mieszkanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy przybyłym do Polski w  wynik działań wojennych i nie pobierają za to od Ukraińców żadnych opłat i gratyfikacji finansowych.

Co? Świadczenie w wysokości 40 złotych na jedną osobę objętą pomocą może być przyznane na okres 60 dni.

Gdzie? Wnioski o przyznanie świadczenia będzie można pobierać i składać w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance lub w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy w Somiance – parter. 

UWAGA! Kwota 40 złotych obejmuje mieszkanie i wyżywienie na 1 dzień
 

Materiały

Wniosek o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy
Wniosek​_o​_świadczenie​_pieniężne​_za​_zapewnienie​_zakwaterowania​_i​_wyżywienia.DOCX 0.02MB
Załącznik do wniosku
Zalacznik​_do​_wniosku.DOCX 0.02MB
Klauzula RODO
klauzula-40-uchodzcy.docx 0.02MB
{"register":{"columns":[]}}