W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przyjmowanie wniosków o zakup preferencyjny węgla na potrzeby własne gospodarstw domowych

Grafika przedstawia czarny węgiel, po lewej stronie herb gminy Somianka.

Od 16.01.2023 r. do 14.04.2023 r. będą przyjmowane wnioski na 2023 rok o zakup preferencyjny paliwa stałego na potrzeby własne gospodarstw domowych.

Osoby zainteresowane prosimy o składanie wniosku:

  • w Urzędzie Gminy Somianka – pokój nr 19 (I piętro), w dniach i godzinach urzędowania,
  • drogą pocztową na adres: Urząd Gminy Somianka, Somianka-Parcele 16B, 07-203 Somianka,
  • za pomocą platformy ePUAP na adres: /d75l4e6egq/skrytka lub e-mailem na adres: wegiel@somianka.pl - podpisując plik kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, gospodarstwo któremu przysługuje dodatek węglowy będzie miało prawo zakupić wskazany materiał opałowy po preferencyjnej cenie. Osoby, które nabyły paliwo stałe w ramach preferencyjnego zakupu w 2022 roku, mogą zakupić w 2023 roku taką ilość, aby łącznie nie przekroczyć 3 ton. Natomiast osoby, które nie dokonały w 2022 roku zakupu mogą w 2023 roku zakupić maksymalnie 3 tony.

Materiały

Wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego
WNIOSEK.docx 0.03MB
{"register":{"columns":[]}}