W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pomoc żywnościowa z programu EFS

18.06.2024

OGŁOSZENIE. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Medyce informuje, że w ramach porozumienia z CARITAS Archidiecezji Przemyskiej po raz kolejny przystąpiono do realizacji Programu Pomoc Żywnościowa 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus Podprogram 2023. Celem programu jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom gminy Medyka pomocy żywnościowej.

Osoby zainteresowane pomocą żywnościową muszą spełniać kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, a ich dochód nie może przekroczyć 265 % kryterium ustawowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej tj. :

- dla osoby w rodzinie – 1.590,00 zł

- dla osoby samotnie gospodarującej – 2.056,40 zł

 

Wszystkich kwalifikujących się zgodnie z w/w kryteriami zapraszamy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Medyce, Medyka 159 w godzinach od 7.00 do 14.00 po skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej.

 DYSTRYBUCJA  PRODUKTÓW  ŻYWNOŚCIOWYCH  rozpocznie się od 25.06.2024 r. w Magazynie Caritas, ul. Mickiewicza 29 /PKP/ w Przemyślu, od wtorku do piątku, w godzinach od 8.30 do 14.00.

 W trakcie trwania Programu każdy odbiorca pomocy żywnościowej może korzystać z tzw. działań towarzyszących, które są obowiązkowym elementem programu.

 Żywność wydawana jest w formie paczki w skład której wchodzi co najmniej trzy artykuły z różnych grup towarowych. W składzie zestawu rocznego znajduje się : olej rzepakowy, cukier biały, szprot w oleju, pasztet wieprzowy, szynka wieprzowa, szynka drobiowa, fasolka po bretońsku, ser podpuszczkowy, mleko UHT, herbatniki maślane, kasza jęczmienna, mąka pszenna, płatki owsiane, kawa zbożowa rozpuszczalna, makaron jajeczny, dżem truskawkowy, groszek z marchewką.

 

Renata Muszak

Kierownik GOPS w Medyce

{"register":{"columns":[]}}