W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rowerem z Konstantynowa do Łodzi

Konstantynów Łódzki wspólnie z Łodzią stworzy nową drogę rowerową, która połączy oba miasta.

Zdjęcie z konferencji prasowej burmistrza Roberta Jakubowskiego i prezydent Hanny Zdanowskiej. W tle żagiel z logo Konstantynowa. Po bokach dziennikarze trzymający mikrofony.

Pomiędzy Konstantynowem a Łodzią codziennie podróżuje wielu mieszkańców aglomeracji. Aby część z nich z dobrym skutkiem dla zdrowia i środowiska, wybrała inne środki komunikacji niż samochód, warto tworzyć odpowiednią dla nich infrastrukturę. Dlatego władze Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego wspólnie modernizują linię tramwajową, a teraz zaplanowały kolejny wspólny projekt – tym razem przeznaczony dla rowerzystów.

Ścieżka rowerowa łącząca nasze miasta to część większego projektu. Planujemy stworzyć systemy Bike&Ride oraz Park&Ride, a także zakupić elektryczne autobusy. Na co dzień wielu mieszkańców naszego miasta dojeżdżających do Łodzi wybiera rower. Dzięki tej inwestycji będą mogli podróżować bezpieczniej, a przy okazji zadbać o kondycję. Cieszę się, że możemy z Łodzią współpracować w kolejnym projekcie – mówi Robert Jakubowski, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego.

Nowa rowerowa infrastruktura połączy łódzką Retkinię z centrum Konstantynowa Łódzkiego. Nowa rowerowa trasa poprowadzona zostanie po mało zurbanizowanych terenach i wśród zieleni, co dodatkowo zachęci, umili, ale też skróci dystans do pokonania między naszymi miastami – informuje Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi.

Planowana trasa dla rowerzystów rozpocznie się na ul. Łódzkiej przy Krótkiej w centrum Konstantynowa Łódzkiego. Dalej przebiegnie wzdłuż ul. Łódzkiej i Armii Krajowej do ul. Smulskiej w Łodzi. Stąd poprzez ul. Armii Łódź i tereny zielone za ogródkami działkowymi na Retkini dotrze do krańcówki autobusowej przy ul. Kusocińskiego, gdzie połączy się z istniejącą drogą rowerową. Dzięki temu będzie można kontynuować podróż na dwóch kółkach dalej do centrum Łodzi. Całość trasy to niemal 4 km zupełnie nowych dróg rowerowych. Projekty realizowane będą przez poszczególne gminy, jednak w ścisłej koordynacji, aby stworzyć funkcjonalną i sprawną infrastrukturę dla rowerzystów, która połączy Łódź z Konstantynowem Łódzkim.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}