W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

UWAGA! Ptasia grypa

zdjęcie przedstawia po lewej stronie znak zakazu w kształcie trójkąta z wykrzyknikiem oraz dłoń z podniesionym palcem serdecznym, po prawej stronie na beżowym tle z zarysem wykrzyknika napis Ostrzeżenie

       W związku z pojawieniem się przypadków zjadliwej grypy ptaków u drobiu i dzikiego ptactwa, Wojewoda Łódzki wydał rozporządzenie Nr 1/2023 Wojewody Łódzkiego z dnia 3 stycznia 2023 r. w sprawie określenia obszaru zapowietrzonego i zagrożonego, w związku z wystąpieniem choroby zakaźnej wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), sposobu oznakowania i wprowadzania zakazów oraz nakazów na tych obszarach nakazujące utrzymywanie drobiu w zamknięciu.
Na terenie Gminy Dobroń terenem zagrożonym ptasią grypą są miejscowości Barycz i Poleszyn

 

Materiały

Rozporządzenie​_1-2023.pdf
Rozporządzenie​_1-2023.pdf 0.41MB
Znak-ostrzegajacy-przed-zjadliwa-grypa-ptakow.jpg
Znak-ostrzegajacy-przed-zjadliwa-grypa-ptakow.jpg 0.03MB
{"register":{"columns":[]}}