W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Szkoła na 5 z Plusem

Logo_UE_Mobilny_RGB-1v2

Logo

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dobroniu realizuje projekt
dofinansowany z Funduszy Europejskich,
pn. „Szkoła na 5 z Plusem”

Wartość projektu to 527 525,23 zł.

Dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej wynosi 448 396,44 zł.

Projekt realizowany w okresie 1.01 – 31.12.2025 r. obejmuje 63 uczniów kl. II-VIII kształcenia ogólnego, w tym ze SPE oraz 18 nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobroniu, zlokalizowanej w województwie łódzkim, którzy zamieszkują w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego i uczą się/pracują na obszarze województwa łódzkiego.

Cel główny projektu to poprawa warunków i jakości prowadzenia edukacji w SP w Dobroniu oraz wyrównanie szans edukacyjnych 63 (21K,42M) jej uczniów, w tym ze SPE poprzez realizację kompleksowego programu obejmującego rozwój kluczowych kompetencji cyfrowych uczniów, pomoc pedagogiczno-psychologiczną w ramach edukacji włączającej, doskonalenie zawodowe 18 (16 K, 2 M) nauczycieli oraz cyfryzację placówki i jej wyposażenie w niezbędny do realizacji wysokiej jakości kształcenia sprzęt i pomoce dydaktyczne do udzielania wsparcia uczniom ze SPE.

Realizowane zadania, to:

  1. Cyfryzacja Szkoły Podstawowej w Dobroniu w drodze wyposażenia placówki w sprzęt i pomoce dydaktyczne niezbędnego do realizacji wysokiej jakości kształcenia.
  2. Realizacja zajęć kształtujących kompetencje cyfrowe uczniów Szkoły Podstawowej w Dobroniu.
  3. Wyposażenie pracowni terapeutycznych Szkoły Podstawowej w Dobroniu w sprzęt i pomoce do rozpoznawania potrzeb i prowadzenia terapii uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w ramach realizacji celu edukacji włączającej.
  4. Realizacja zajęć logopedycznych, korekcyjno-kompensacyjnych, socjoterapeutycznych, terapii psychologicznej i społecznej w ramach udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom Szkoły Podstawowej w Dobroniu ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, realizującej cele edukacji włączającej.
  5. Realizacja szkolenia z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy w szkole motywowanych uprzedzeniami w ramach doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w Szkole Podstawowej w Dobroniu.

Do zakładanych rezultatów należą, m. in.:

  1. Liczba uczniów, którzy nabyli kwalifikacje po opuszczeniu programu-38,
  2. Liczba przedstawicieli kadry szkoły, którzy uzyskali kwalifikacje po opuszczeniu programu-16,
  3. Liczba przedstawicieli kadry szkoły objętej wsparciem-18,
  4. Liczba uczniów szkoły prowadzącej kształcenie ogólne objętej wsparciem–63,
  5. Liczba szkół objętych wsparciem–1,
  6. Liczba ogólnodostępnych szkół objętych wsparciem w zakresie edukacji włączającej-1.

#FunduszeUE        #FunduszeEuropejskie

{"register":{"columns":[]}}