W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Psy do adopcji

Akcja bezpłatnego czipowania zwierząt

Uchwałą Rady Gminy w Dobroniu z dn. 27 lutego 2020 roku przyjęto Gminny Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Dobroń w 2020 roku.

Zgodnie z założeniami Programu mieszkańcy gminy mogą skorzystać z akcji bezpłatnego czipowania. Wszystkie zwierzaki, które ukończyły 12 tydzień życia, posiadają aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie, a ich właściciele mieszkają na terenie gminy Dobroń zapraszamy do skorzystania z akcji w gabinecie Weterynaryjnym w Dobroniu, ul. Wrocławska 11B, 95-082 Dobroń, z wypełnionym i podpisanym oświadczeniem oraz dowodem osobistym właściciela.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Urzędem Gminy w Dobroniu,

ul. 11 Listopada 9, 95-082 Dobroń,

Budynek B, pok. nr 3

tel. 43 677 26 83 wew. 141.

tel. 43 677 21 30 wew. 141.

Materiały

Zgłoszenie psa do zabiegu chipowania
Oswiadczenie-czip.pdf 0.29MB

Adopcja czworonogów

Aby zachęcić Państwa do adopcji czworonogów znajdujących się pod tymczasową opieką w schronisku dla zwierząt, Gmina będzie wspierać właścicieli w utrzymaniu adoptowanych pupili. Zgodnie z założeniami osoby, które podpiszą umowę adopcyjną ze schroniskiem i przyjmą pod opiekę psa odłowionego z terenu gminy Dobroń, otrzymają jednorazową pomoc z tytułu zwrotu kosztów zakupionego pożywienia.

W celu uzyskania pomocy opiekun adoptowanego czworonoga zobowiązany jest przedstawić w Urzędzie Gminy w Dobroniu rachunek potwierdzający zakup karmy wystawiony na adoptującego, umowę adopcyjną podpisaną ze schroniskiem i oświadczenie o zapewnieniu zużycia karmy dla zaadoptowanego psa.

Poniżej zamieszczone psy zostały złapane na terenie Gminy Dobroń i przewiezione do schroniska dla zwierząt PSIA OSTOJA.

W przypadku chęci adopcji któregoś z psów lub zaczerpnięcia informacji prosimy o kontakt ze schroniskiem:

Schronisko dla bezdomnych zwierząt PSIA OSTOJA
ul. Szkolna 14, Pieczyska
98-400 Wieruszów

Numer kontaktowy: 48 603 394 731
Schronisko przed przyjazdem prosi o wcześniejszy kontakt.

E-mail: kontakt@psiaostoja.pl

lub Urzędem Gminy w Dobroniu:
ul. 11 Listopada 9; 95-082 Dobroń

godziny pracy urzędu: poniedziałek od 8.00 do 16.00;
wtorek, środa, czwartek, piątek od godz. 7.30 do godz. 15.30

e-mail: sekretariat@dobron.ug.gov.pl
tel. 43 677 26 83

 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}