W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kolejne pieniądze na budowę sali gimnastycznej w Mogilnie Dużym.

Sala Mogilno Duże

Gmina Dobroń pozyskała kolejne pieniądze na budowę sali gimnastycznej w systemie budownictwa pasywnego przy szkole w Mogilnie Dużym. Czek opiewający na kwotę blisko 2,7 mln zł, stanowiący potwierdzenie uzyskania przez gminę dofinansowania z programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”,  realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, wręczyli Wójtowi Gminy Dobroń Robertowi Jarzębakowi oraz Aleksandrze Retkiewicz , pełniącej obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej im. W. Reymonta w Mogilnie Dużym parlamentarzyści Marek Matuszewski oraz Maciej Łuczak.

- Jako gmina możemy się pochwalić, że jako pierwsi w województwie łódzkim oddaliśmy kilka lat temu do użytku budynek użyteczności publicznej zbudowany w technologii pasywnej – informuje Wójt Gminy Dobroń Robert Jarzębak. – Sala gimnastyczna w Mogilnie Dużym jest naszą drugą tego rodzaju inwestycją. Na budowę przyszkolnego obiektu sportowego z Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego pozyskaliśmy 5,5 miliona złotych. Kolejne dofinansowanie z programu „Sportowa Polska” w kwocie 2,7 miliona złotych sprawi, że na budowę Sali gimnastycznej z własnego budżetu będziemy musieli wydać zaledwie 1,8 miliona złotych.

- Obiekt w Mogilnie Dużym został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kwotą 2.765.300 złotych – podkreśla poseł RP Marek Matuszewski, wiceprzewodniczący sejmowej komisji sportu i turystyki. – Myślę, że jest to bardzo duża suma, która pozwoli na ukończenie tej sali gimnastycznej. Teraz dzieci w tej szkole ćwiczą w maleńkiej salce. Z programu „Sportowa Polska” na boiska, hale sportowe, lodowiska i inne obiekty zostało przekazane już ponad 1,2 miliarda złotych.

- Na gminę Dobroń w ramach programu „Sportowa Polska” trafiły największe pieniądze w województwie łódzkim – dodaje senator RP Maciej Łuczak. – Dzięki temu programowi możemy wspierać inwestycje sportowe nie tylko w dużych aglomeracjach miejskich, ale także w tych małych gminach. Bardzo się cieszę, że tak duże środki trafiły do tej szkoły, bo wiem, że zostaną one dobrze wydatkowane.

Warto dodać, że realizowana przez firmę Ekoenergia inwestycja ma być oddana do użytku w sierpniu 2023 r. Projekt obejmuje budowę sali gimnastycznej w systemie budownictwa pasywnego. Powierzchnia budynku w Mogilnie Dużym podzielona została na dwie części zgodnie z planowaną funkcją budynku, tj. na parterze znajdować się będzie sala gimnastyczna z zapleczem – pokój nauczyciela, pomieszczenia techniczne, szatnie i łazienki, na piętrze przewidziano małą salę sportową z pomieszczeniem technicznym oraz szatnie i łazienki.

Budynek sali gimnastycznej posiadać będzie podwyższone parametry energetyczne. W praktyce oznacza to, że jest realizowany w technologii i jakości wykonania umożliwiającej uzyskanie parametrów spełniających wymogi budynku pasywnego, czyli o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię do celów grzewczych.

Relację telewizyjną z dzisiejszego briefingu prasowego związanego z realizowanym przedsięwzięciem można będzie zobaczyć w wieczornym programie Łódzkich Wiadomości Dnia o godz. 18.30 na antenie TVP3 Łódź.

Krzysztof Kaniecki - podinsp. ds. gospodarki nieruchomościami

Materiały

https://radiolodz.pl/szkola-podstawowa-w-mogilnie-duzym-zyska-nowa-sale-gimnastyczna,107943/
https://lodz.tvp.pl/64279902/lodzkie-wiadomosci-dnia-02112022-1630

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}