W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja o wydawaniu zaświadczeń o prawie do głosowania

15.09.2023

Wyborca zmieniający miejsce pobytu przed dniem wyborów otrzymuje, na wniosek złożony do dowolnie wybranego urzędu gminy, zaświadczenie o prawie do głosowania w miejscu pobytu w dniu wyborów.
Wniosek, o którym mowa wyżej, składa się na piśmie utrwalonym w postaci papierowej, opatrzonym własnoręcznym podpisem w okresie od  1 września do 12 października 2023 r.
Odbiór zaświadczenia o prawie do głosowania wydanego przez wójta wybranej gminy następuje przez wyborcę lub upoważnioną przez niego osobę w urzędzie gminy, do którego złożono wniosek.
Wyborca, któremu wydano zaświadczenie o prawie do głosowania, jest skreślany ze spisu wyborców, w którym został on ujęty.
        W przypadku utraty zaświadczenia o prawie do głosowania, niezależnie  od przyczyny, nie będzie możliwe otrzymanie kolejnego zaświadczenia, ani dopisanie do spisu wyborców.

 

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
15.09.2023 08:22 Marcin Cieślak
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Renata Saładaj
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Informacja o wydawaniu zaświadczeń o prawie do głosowania 3.0 15.09.2023 08:25 Marcin Cieślak
Informacja o wydawaniu zaświadczeń o prawie do głosowania 2.0 15.09.2023 08:24 Marcin Cieślak
Informacja o wydawaniu zaświadczeń o prawie do głosowania 1.0 15.09.2023 08:22 Marcin Cieślak

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}