W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gmina Dobroń odnowi zbiornik w Parku Gminnym

Park Gminny w Dobroniu - staw

Miło jest nam poinformować, że pojawiła się duża szansa na pozyskanie kolejnych pieniędzy na Park Gminy w Dobroniu. Projekt pod nazwą „Przebudowa otwartego zbiornika retencyjnego w Parku Gminnym w Dobroniu”  może uzyskać 500 tys. zł dotacji w ramach zadania „Zarządzanie zasobami wodnymi”. W dniu 18 czerwca 2024 r. Zarząd Województwa Łódzkiego przyjął listę zawierającą informację o wstępnej kolejności przysługiwania pomocy dla inwestycji dotyczących budowy lub przebudowy otwartych zbiorników retencyjnych realizowanych przez gminy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W ramach naboru poprawnie złożono 27 wniosków o przyznanie pomocy. Aktualnie dostępny limit środków dla województwa łódzkiego wynosi ok. 10,5 mln zł, co pozwoli na dofinansowanie pierwszych 26 wniosków na liście. Wniosek Gminy Dobroń opiewający na kwotę 499.905,00 zł plasuje się na 10. pozycji.

Inwestycja związana ze zbiornikiem wodnym w dobrońskim parku obejmuje odmulenie dnia zbiornika oraz kanału zasilającego wraz z regulacją skarp i umocnieniem ich kiszką faszynową, a w miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenie skarp – wykonanie umocnienia z kamienia. W ramach przebudowy planowane jest również wykonanie remontu istniejących przepustów. Warto dodać, że przebudowa zbiornika nie jest jedyną inwestycją przewidzianą do realizacji na terenie Parku Gminnego w Dobroniu. Gmina Dobroń w ramach „Polskiego Ładu” pozyskała 1 mln zł na rewaloryzację tego miejsca. Ponadto do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi złożony został wniosek o dofinansowanie prac związanych z poprawą stanu zdrowotnego drzew oraz zwiększeniem funkcji edukacyjnych i ekologicznych zabytkowego parku poprzez montaż kilkunastu budek lęgowych oraz tablic edukacyjnych.

Krzysztof Kaniecki, inspektor ds. gospodarki nieruchomościami

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}